Autor:
Margot Must

Vestlusring "Kaasates teisi liike"

Vestlusring toimub 10. mail kell 12:00 Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19). Vestlusring toimub inglise keeles.

Kuidas kaasata loomi, nende hääli ja isiklikke maailmu kunsti- ja kirjandusteostesse? Kuidas aitab see meil paremini mõista ja väärtustada teisi eluvorme? Et neile küsimustele vastuseid otsida, korraldatakse Prima Vista festivali raames avalik vestlusring "Kaasates teisi liike".

Avatud arutelul tutvustavad oma loomingut kunstnik Uku Sepsivart ja kirjanik David Hartley (UK). Uku Sepsivart on eesti kunstnik, kes on tuntud oma skulptuuride poolest, mille kaasautoriteks on mesilased, linnud ja teised loomad. David Hartley on hinnatud raamatu "Fauna" (2021) autor. Tema lühijuttudes segunevad inimeste ja loomade omadused ja saatused kõige ootamatumatel viisidel. 

Arutelu modereerivad semiootik ja luuletaja Timo Maran ning kuraator ja prantsuskeelse kirjanduse uurija Sara Bédard-Goulet.

Vestlusring on Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 raames toimuva Prima Vista kirjandusfestivali "Paremad ja halvemad tulevikud" projekti "Ellujäämise poeetika" eelüritus. Üritust toetab Eesti Teadusagentuur, projekti: "Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon" raames. 

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Rahvusvahelisel kontserdil Linnujämmil esinevad Tartu Lodjakojas üle-euroopalised rahvuslinnud, muusikud ja luuletajad

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Linnupesade sari: botaanikaaia tiigi helid toob kuuldele David Rothenberg

European mink

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?