#tudengile #õppimine #teadus

Kutse ettekannete esitamiseks 14. varauusaegse filosoofia konverentsile (NWEMP)

#tunnustamine
ohakas ja embleem

Filosoofia ja semiootika instituudi tunnustused: aastaauhinnad 2023 ja tänukirjad

#tudengile #teadus #ühiskonnale
kaks uut filosoofiaraamatut

Keel, vaim, tunnetus ja tõlgendus. Raamatuesitlus

#teadus
Mari-Liis Madisson ja Andreas Ventsel semiootika osakonnas.

Humanitaarteaduste aastapreemia said poliitika- ja sotsiosemiootika professor Andreas Ventsel ning semiootika teadur Mari-Liis Madisson

Otsi uudist

Raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis toimus 10. aprillil üritustesarja „Kord ja kaos“ raames sümpoosion „Maailma tähendusest“.
  • uudis
Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“ 5.–7. juuni 2024 Oecologicumis J. Liivi 2, Tartu. Kuues massiline liikide väljasuremine on üks meie aja suurimaid ökoloogilisi ohte. Konverents pöörab tähelepanu väljasuremise kultuurilistele, subjektiivsetele ja semiootilistele tahkudele.
  • #Tartu2024
  • uudis
Vestlusõhtu toimub 23. aprillil algusega 16.15.
  • uudis
Aurora Ruus on TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaskogu ning filosoofia ja semiootika instituudi üliõpilaskogu esindaja ning ...
  • uudis
Igal kevadel valivad kõik Tartu Ülikooli tudengid üliõpilasesindusse uued esindajad, kes toovad endaga kaasa värskeid ideid. Ka Sina võid esitada avalduse ja saada esindajaks!
  • uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva loengusarja. Lisaks saab 13. aprillil osaleda Filosoofipäeval, kus kõneldakse filosoofia ja teatri suhetest ning 2.–4. mail toimub rahvusvaheline konverents „Autonoomia arhiiv. Immanuel Kant Baltimaades“.
  • uudis
Näituse „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani" raames toimub ka Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevale pühendatud loengusari, mille pani kokku filosoofia ajaloo nooremlektor Eduard Parhomenko. Loengusari toimub raamatukogus (W. Struve 1) Tõstamaa ruumis ning ühe loengu pikkus 35 minutit.
  • #õpetamine
  • uudis
Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva üleülikoolilise Kanti-teemalise loengusarja.
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Emakeelepäeval kuulutati Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali proosapreemia laureaadiks Tartu Ülikooli mõtteloo ja Läänemere regiooni intellektuaalse ajaloo kaasprofessor ja kirjanik Meelis Friedenthal teose „Punkti ümber“ eest. Tegu on ühe tähtsaima riikliku kirjandusauhinnaga.
  • uudis
Pühapäeval, 17. märtsil lõppes selle aasta filosoofia olümpiaadi lõppvoor, mis vältas tervelt neli päeva. Võisteldi essee kirjutamises, loogikas, väitluses ja filosoofilises trivias.
  • #olümpiaadid
  • #teaduskool
  • uudis
15. märtsil pälvis „Praktilise eetika käsiraamat“ Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleteo tänuüritusel 2023. aasta parima kõrgkooliõpiku auhinna.
  • uudis
Tähetorni astronoomialoeng keskendub maavälise elu otsimisele
  • uudis
Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kirjanikuga. 21. veebruaril esineb loodusmuuseumi seminarialal Margus Ott.
  • uudis
26.–28. aprillil toimub pikaajalisim järjepidev erialadevaheline teoreetilise bioloogia mõttekoda 50. korda. Kolm päeva kestva kevadkooli seekordne teema on „Bioloogilise mõtte areng“.
  • #teadus
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna bakalaureuseõppe lõpuaktus toimub 17. juunil 2024 kell 14.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas.
  • #õppimine
  • #valdkonnast
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistriõppe lõpuaktus toimub 20. juunil 2024 kell 13.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas.
  • #õppimine
  • #valdkonnast
  • uudis
26. jaanuaril avati Tartu 2024 programmi kuuluv näitus „Teadusrikas Tartu“, kus saab tutvuda Tartu rikkaliku teadusajaloo 24 edulooga.
  • #Tartu2024
  • meist mujal