#Tartu2024 #koostöö #rahvusvaheline
European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“

#tudengile #rahvusvaheline #teadus
Designed Call for Papers

Kutse ettekannete esitamiseks 14. varauusaegse filosoofia konverentsile (NWEMP)

#koostöö #teadus
Kujundatud konverentsi pealkiri, toimumiskoht ja aeg

EFAK – XIX Eesti filosoofia aastakonverents ootab ettekandeid

#sisseastumine
tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

#kestlikkus #Tartu2024 #kultuur #ühiskonnale
"Mälupüüdja" detail

Näitus „Ellujäämise poeetika“ toob meieni hävimisohus loomade omailmad

15. märtsil pälvis „Praktilise eetika käsiraamat“ Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleteo tänuüritusel 2023. aasta parima kõrgkooliõpiku auhinna.
  • #tunnustamine
  • uudis
Riigi teaduspreemia eelmise nelja aasta jooksul, s.o 2020–2023 valminud ja avaldatud parimate teadustööde eest pälvisid poliitika- ja sotsiosemiootika professor Andreas Ventsel ning semiootika teadur Mari-Liis Madisson tööde tsükli „Poliitika-semiootika, infomõjutustegevuse ja vandenõuteooriate semiootiline analüüs“ eest.
Filosoofia ja semiootika instituudi 2023. aasta aastaauhinnad
  • #tunnustamine

Otsi uudist

Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
Töötuba toimub TÜ filosoofia osakonnas 7.–8. novemberil 2024 ning seda korraldab vaimufilosoofia professor Bruno Mölder. Kutsume esitama töötuppa umbes 300 sõna pikkuseid teese 45-minutiliste ettekannete pidamiseks. Tähtaeg on 9. september 2024.
  • uudis
Hiljuti ilmus Kalevi Kulli, Lauri Laanisto ja Sigrid Otsa toimetatud mahukas teos bioloogilise mõtte arengust viimasel poolsajandil, mis jõudis kaante vahele märkimaks 50. teoreetilise bioloogia kevadkooli toimumist, mille algataja ja ideeline hing on biosemiootika professor Kalevi Kull.
  • #avatud teadus
  • #koostöö
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • #sisseastumine
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Vabaained filosoofia ja semiootika instituudis sügisel 2024.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Pakume sügissemestriks suurt hulka vabaaineid, millele on oodatud nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
VIII NordPhil toimub 13.–14. septembril Tartus. Korraldajad kutsuvad kõiki Põhjamaade filosoofiatudengeid esitama konverentsile ettekandeid ja kaastöid. Laiendatud kokkuvõtte ja kaaskiri tuleb saata hiljemalt 30. juuniks.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Filosoofia eriala magistritööde kaitsmine 2024, 10. juunil Jakobi 2-336.
  • #sisseastumine
  • uudis
Semiootika ja kultuuriteooria eriala bakalaureusetööde kaitsmine 2024 toimus 10. juunil, Jakobi 2-306, kaitsmisi oli võimalik jälgida ka Zoomis (kohtumise ID: 997 9563 3588, pääsukood: 614748)
  • #kooliõpilasele
  • uudis
5. juunil kogunevad Kohtla-Järve ja Narva lasteaedade õpetajad ja juhid Tartusse heade praktikate päevale. Tegemist on eestikeelsele haridusele üleminekut toetava programmi osaga, mis toetab väärtuspõhiste praktikate levikut lasteaialt lasteaiale.
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, kus esitavad muusikud ja luuletajad lindudest inspiratsiooni saanud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus. Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas.
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Neljandas linnupesas manab ameerika jazzklarnetist ja filosoof David Rothenberg kuuldele botaanikaaia tiigi helid. Kontsert toimub reedel, 7. juunil kell 21 Tartu Ülikooli botaanikaaias.
  • uudis
Kõik huvilised on teretulnud kuulama! 3. juuni kaitsmine toimub ainult veebis, 4. ja 7. juuni kaitsmised on auditooriumis ja veebiülekannet ei toimu.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Balti teadusajaloo ja -filosoofia konverents 13.–15. juunil 2024. Konverentsi keskseks teemaks on teadusinstrumendid, mis on seotud ka Tartu tähetornis asuva Fraunhoferi refraktori ehk läätsteleskoobi 200. sünnipäevaga. Registreerumine on avatud 30. maini
  • uudis
Semiootika ja kultuuriteooria magistritööde kaitsmine 27. mail 2024, Jakobi 2-306 ja 305. Kaitsmiseid saab jälgida ka Zoomis.
  • uudis
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
  • uudis
5.–7. juunil Tartu Ülikoolis peetaval rahvusvahelisel konverentsil „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“ käsitletakse elurikkuse kadumist ja arutletakse, millised kultuurilised, subjektiivsed ja semiootilised meetodid aitavad meil liikide väljasuremist paremini mõista. Tartu 2024 programmi kuuluv konverents on ka osa Loodusloovusfestivalist ning selle raames saab külastada näituseid ja käia kahe dokumentaalfilmi avalikul linastusel Elektriteatris 6. ja 7. juunil.
  • #avatud teadus
  • #kestlikkus