Autor:
Erakogu

Linnupesade sari: botaanikaaia tiigi helid toob kuuldele David Rothenberg

Neljandas linnupesas manab ameerika jazzklarnetist ja filosoof David Rothenberg kuuldele botaanikaaia tiigi helid. Kontsert toimub reedel, 7. juunil kell 21 Tartu Ülikooli botaanikaaias.

Image
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

David Rothenberg on helilooja, jazzklarnetist ja New Jersey Tehnoloogiainstituudi filosoofia- ja muusikaprofessor, kes inspireerib oma teoste loomisel inimese ja looduse vahelistest suhetest. Rothenberg põimib oma loomingusse loodushääli.

Rothenberg on oma nime all välja andnud vähemalt nelikümmend albumit. Sealhulgas „On the Cliffs of the Heart“, mille ajakiri Jazziz nimetas 1995. aastal välja antud kümne parima albumi hulka.  

Rothenberg on ka kirjanik – tema sulest on ilmunud raamatud „Why Birds Sing“ ja „Thousand Mile Song“. 2024. aasta algul andis Rothenberg välja raamatu „Secret Sounds of Ponds“, kust saab lugeda tiikide vee-elustiku helidest, mida Rothenberg oma loomingus kasutab. 

Kontsert on tasuta. Linnupesade sari kuulub Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali loovprogrammi, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

 

 

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Rahvusvahelisel kontserdil Linnujämmil esinevad Tartu Lodjakojas üle-euroopalised rahvuslinnud, muusikud ja luuletajad

European mink

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand