Uuele üliõpilasele

Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
27.08.2024

Studia Philosophica Estonica eriväljaanne Venemaa-Ukraina sõjast ühendab akadeemilise ja avaliku arutelu

Seoses Venemaa sissetungiga Ukrainasse andis eelretsenseeritav akadeemiline filosoofiaajakiri Studia Philosophica Estonica välja avalikkusele suunatud erinumbri „Arutelud Vene-Ukraina sõjast (Reflections on the Russia-Ukraine War)“. Inglikeelse filosoofilise kogumiku autoriteks on ülemaailmselt tuntud ja väga tunnustatud autorid, kelle teadusliku taustaga esseed on kirjutatud kõigile arusaadavalt ja kaasahaaravalt, pakkudes mõtteainet ja uusi lähenemisnurki sõjalisest konfliktist nii teadlaskonnale kui ka laiemale avalikkusele.
23.08.2024
#tudengile #rahvusvaheline #teadus #ühiskonnale #uudis
20, 23. ja 24. septembril kell 15:00-19.00 korraldavad Andreas Ventsel ja Mari-Liis Madisson koos teiste Erasmus+ projektis S.HI.E.L.D. vs Disinfo (2023-2025) osalevate kolleegidega ingliskeelse veebiseminari, kus jagatakse teadmisi ja praktilisi tehnikaid, kuidas tulla toime üha kasvava desinformatsiooni väljakutsega.
17.09.2024
#õppimine #vilistlane #uudis
Sel sügissemestril toimub taas mentorlusprogramm, kuhu on võimalik 23. septembrini kandideerida nii üliõpilastel, vilistlastel kui ka ülikooli töötajatel.
13.09.2024
#tudengile #teadus #uudis
Kolme minuti loengute konkursile saab registreeruda 19. septembrini.
12.09.2024
#kultuur #ühiskonnale #uudis
Ülikooli raamatukogu näituste saalis on avatud väljapanek "Alkeemia: kõigi asjade ristumispunkt". Näitus käsitleb alkeemiat kui universaalset teadmist, mis püüab ühendada terviklikuks süsteemiks kõik olemasoleva: elemendid, looduse, inimese, planeedid ja vaimse maailma.
10.09.2024

 


 

Sisseastumine

Filosoofia osakond

Semiootika osakond

 


 

 

Täiendusõpe

Eetikakeskus

Semiootika rakenduskeskus

 

Filosoofia ja semiootika instituut

Meie instituut loodi 2007. aastal, kui Tartu Ülikoolis viidi läbi ulatuslik struktuurireform. Ühise instituudi moodustasid filosoofia osakond, mille ajaloolised juured ulatuvad Tartu Ülikooli loomise aegadesse, ja semiootika osakond, mis loodi ametlikult alles 1992. aastal. Samas on ta omas valdkonnas pika ajalooga, sest maailma vanim semiootikaajakiri ilmub just Tartus. Lisaks kuulub instituudi koosseisu filosoofia osakonna rüpes sündinud interdistsiplinaarne TÜ eetikakeskus, mis alates 2009. aastast toimib konsortsiumina ning 2022. aastal avatud semiootika rakenduskeskus.

 

Külasta meid virtuaalselt

Tartu Ülikooli virtuaaltuur tutvustab ülikooli õppe- ja teaduskeskkonda, andes ülevaate ka hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest. Lisaks õppehoonetele saab külastada ka ühiselamuid, muuseume, spordihoonet, kliinikumi ja raamatukogu.

Instituudi ajalugu, struktuur ja dokumendid

Raamatukogu

Instituudi üritused ja sotsiaalmeedia