Skip to main content

Instituut meedias

Filosoofia ja semiootika instituudi inimeste tegemisi kajastatakse tihti nii Eesti kui rahvusvahelises meedias. Järgnev on ülevaade meediakajastustest, mis puudutavad filosoofia ja semiootika instituuti ning meie teadlasi, töötajaid ja tudengeid.

03/2022

Tartu Ülikooli mõtteloo professor Pärtel Piirimäe jagab mänguteoreetilisi märkusi Venemaa agressiooni mõistmiseks.

Venemaa agressioon Ukrainas on tsiviliseeritud eurooplase jaoks nii uskumatu, et algusest peale on seda saatnud spekulatsioonid, et Putin on hulluks läinud. See on lohutust pakkuv mõte, et maailm võiks olla endine, kui suurriigi etteotsa ei oleks sattunud süveneva hullumeelsuse all kannatav despoot.

Niimoodi mõeldes on ka väljapääs käegakatsutav, sest on ju ainult aja küsimus, millal meditsiinilises mõttes hullumeelne isik tema kaaskonna poolt likvideeritakse või kinnisesse asutusse paigutatakse...

02/2022

Vikerraadios käisid Lotman 100 puhul rääkimas semiootika osakonna õppejõud Mihhail Lotman ning Kalevi Kull. Kuula saadet järele Vikerraadio kodulehel.

28. veebruaril möödub maailmakuulsa semiootiku Juri Lotmani sünnist sada aastat. Läbi veebruari pakub Vikerraadio Lotmani mõttepärleid ja kuulajateni jõuab uus kolmeosaline "Ööülikooli" sari "Lotman – suur tundmatu".
Tähenduste toimimisest, semiootika minevikust ja tulevikust, kontekstiks Juri Lotmani koolkond. Kuidas pilt ette tuleb - ei tea, aga mis on vahet inimesel ja teistel loomadel? Kas semiootika ühineb tehisintellekti loomisega?

Peeter Torop käis Juri Lotman 100 näituse avamisel Aktuaalses Kaameras Lotmanist rääkimas.

Juri Lotmani 100. sünniaastapäeva puhul on Eesti Rahva Muuseumisse loodud atmosfäär Tartu korterist, kus professor võõrustas teadlasi, tudengeid ja kultuuritegelasi. Maailmanimega semiootikut võõrustaja ja vanaisa rollist avav rändnäitus "Rännak Lotmani semiosfääris" jõuab aasta jooksul veel mitmesse Euroopa riiki.

01/2022

Tartu Ülikooli semiootika osakonna kaasprofessor Andreas Ventsel käis Vikerraadios õpetamas, kuidas tunda ära manipuleerimist. Kuula järele Vikerraadio kodulehel.

Semiootika osakonna teadur Nelly Mäekivi käis Kuku raadio saates “Kuue samba taga” rääkimas biosemiootikast ja Euroopa naaritsa taasasustamise protsessi sotsiaalsetest tahkudest. Saatejuht Madis Ligi.

 

Kuula järgi!

#instituudist #tunnustamine
peeter torop

Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapital tunnustas Peeter Toropit artikliauhinna aastapreemiaga

Jaga
15.03.2022
#tunnustamine
Mari-Liis_Madisson_Photo_private_collection.jpeg

Professor Peeter Tulviste selleaastane mälestusfondi preemia laureaat on Mari-Liis Madisson

Jaga
22.02.2022
#tunnustamine
tudengid rühmatöö

Selgunud on tänavused aasta õppejõu auhinna saajad

Jaga
21.02.2022