Sebeoki raamatukogu

Thomas A. Sebeoki memoriaalraamatukogu

Tartu Ülikooli jõudnud maailmakuulsa semiootiku Thomas A. Sebeoki üld- ja biosemiootika-alane raamatukollektsioon ligi viie tuhande köitega väärtustab Tartut kui üht maailma semiootikakeskust.

Thomas A. Sebeok (1920-2001) oli maailma semiootika liider üle 30 aasta. Ta oli peamise semiootikaajakirja Semiotica peatoimetaja selle rajamisest 1969. aastal kuni oma surmani. Temast sai zoosemiootika üks rajajaid. Hiljem tegutses ta paljudel semiootika aladel, olles ühtlasi aktiivne toimetajana. Muuhulgas on tema toimetatud raamatuseeria Approaches to Semiotics (üle saja köite). 

Selle kollektsiooni kataloogimine alles käib. Kohaviidad ESTERis SEB ja SEB2, kataloogitud osa raamatutest saab koju laenutada 24 tunniks.

Asukoht: Jakobi 2, III korrus, koridori lõpus (ruum 329). Kontakt tel: 7375413. Semiootika ja kultuuriteooriaalaste küsimuste osas vastab teie küsimustele Eva Lepik, evalotta @ut.ee

 

Lauri Linask kaitseb doktoritööd „Autocommunication in the semiotic development of the child“

17. juunil kell 16.00 kaitseb Lauri Linask semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Autocommunication in the Semiotic Development of the Child“ („Autokommunikatsioon lapse semiootilises arengus”).
Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“