Raamatukogu

Filosoofia ja semiootika instituudi raamatukogu ühendab endas filosoofia osakonna, semiootika osakonna ja eetikakeskuse kogud. Raamatukogus on rohkem kui 7000 teavikut.

Filosoofia osakonna ja eetikakeskuse kogust hõlmavad järgmised valdkonnad: moraalifilosoofia ja poliitiline filosoofia, rakenduseetika (bio- ja meditsiinieetika, keskkonnaeetika, avalik eetika jt), õigusfilosoofia ja esteetika. Samuti on esindatud filosoofia teised distsipliinid: filosoofia ajalugu, analüütiline keelefilosoofia, vaimufilosoofia, metafüüsika, epistemoloogia, teadusfilosoofia. Peamiselt on kogus inglisekeelsed, aga ka eesti-, saksa- ja muukeelsed raamatud. Raamatud on riiulitesse paigutatud teemade kaupa.

Semiootika raamatukogu sisaldab semiootika ja kultuuriteooria teemalisi raamatuid ning perioodikaväljaandeid peamiselt inglise ja vene keeles (ESTERi kataloogis asukohamärge yvsem või yvse1). Samuti on seal hoiul semiootika osakonnas kaitstud kursuse- ja lõputööd. Raamatukogu juurde kuulub Ungari päritolu Ameerika semiootiku Thomas Albert Sebeoki memoriaalkogu - märkimisväärne kollektsioon bio- ja üldsemiootilisi teoseid ja ajakirju. Selle kollektsiooni kataloogimine alles käib. Kohaviidad ESTERis SEB ja SEB2, kataloogitud osa raamatutest saab koju laenutada 24 tunniks.

Kõik raamatud on kantud Eesti teadusraamatukogude ühisesse elektronkataloogi ESTER. Kojulaenutamise õigus on kõigil Tartu Ülikooli raamatukogu kojulaenutamisõigusega lugejatel.

Raamatukogu lahtiolekuajad

E 12-17
T-N 11-17
R 11-16

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

TÜÜE vana juhatus ja uus juhatus ülikooli ees

Üliõpilaskonna volikogu istungil valiti uus juhatus

Reet Aus ja Hasso Krull ametireha üleandmisel 2022. aastal.

JÄRELVAADATAV: Vabade kunstide professuuri juubelit tähistatakse artiklikogumiku, avaliku vestluse ja näitusega