Autor:
Sergei Zjuganov

Rahvusvahelisel kontserdil Linnujämmil esinevad Tartu Lodjakojas üle-euroopalised rahvuslinnud, muusikud ja luuletajad

Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, kus esitavad muusikud ja luuletajad lindudest inspiratsiooni saanud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus. Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas.

Image
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad konkreetse linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest.

Sel aastal on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud rahvuslinnud: eestlaste suitsupääsuke, inglaste punarind, norralaste vesipapp, soomlaste laululuik, hispaanlaste ibeeria kääpakotkas. Lisaks tulevad interpreteerimisele ööbik, ronk ja Eesti aasta lind kägu.

Sellel aastal osalevad muusikud Ott Lepland (EE), David Rothenberg (US), Daahoud Salim (ES), duo Maarja Soomre ja Maili Metssalu (EE), kammerkoor SoLeMiJo (EE) ning kirjanikud Doris Kareva (EE), Penny Boxall koos löökpillimängija Jane Boxalliga (GB), Ville Hytönen (FI), Øyvind Rangøy (NO), häälutusluulet esitab Roomet Jakapi (EE) ja toetava helipanoraami loob muusik Taavi Tulev (EE).

Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas. Kontsert kestab 90 minutit. Piletid saab soetada Piletilevist.

Linnujämm on osa Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalist, mis toimub 5.–15. juunini, ja kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Linnujämmi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Linnujämmi toetavad SA Tartu 2024, Eesti Kultuurkapital ja Hispaania kultuuri internaliseerimise programm (PICE).

Tegu on avaliku üritusega. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. 

Koostöö ja välisõpingud

Tartu Ülikool on maailmas tuntud ja tunnustatud semiootikakeskus ning seda külastavad paljud välislektorid, kelle intensiivkursused muudavad õpingud värvikamaks ning põnevamaks. Tänu tihedatele sidemetele teiste semiootika keskustega maailmas on võimalik jätkata õpinguid lisaks Tartu Ülikooli semiootika osakonna magistrantuurile ka välisriikides. Semiootika tudengid osalevad tihti ka semiootika (välis)konverentsidel, -seminaridel ja suvekoolides. Erinevate ürituste ja võimaluste info saadetakse listidesse ning semiootika sündmuste kalendri leiab ka Eesti Semiootika Seltsi kodulehelt.
Kogumiku kaanekujundus, kus on ruutudena eri aastanumbrite kujundused, läbivaks visuaaliks on tigu

Värske teos kirjeldab viimast viite aastakümmet eluteadustes - biomatemaatikast -semiootikani

konverentsi info rohekas-kollasel siiruviirulisel banneril

NordPhil 2024 – Põhjamaade filosoofiatudengite konverents Tartus