Välisõpingud annavad Sulle enesekindlust, kasvatavad iseseisvust ja mitmekesistavad Sinu akadeemilist kogemust. Tule infopäevale ja tutvu oma võimalustega!
2025/2026 õppeaastast algab vastuvõtt uuenenud filosoofia ingliskeelsesse magistriprogrammi, mis seob filosoofia praktika ja erinevate valdkondadega. Uuendatud õpe toetab nii hilisemat akadeemilist kui ka mitteakadeemilist karjääri. Vastuvõtuperiood algab juba veebruaris ja lõppeb märtsi keskel. 2026. aasta suvel muutub ka programmi nimi, uueks nimeks saab „Filosoofia ja praktika“.
28. mail kell 16.15–17.45 peab tuntud Ukraina filosoof, kirjanik ja ajakirjanik ning kultuurikriitik Volodõmõr Jermolenko Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18–128) avaliku loengu, millele järgneb Tartu Ülikooli poliitilise filosoofia kaasprofessori Siobhan Kattago kommentaar ja küsimused ning avalik arutelu. Loeng käsitleb, kuidas sõjakogemused muudavad ja kujundavad meie arusaamu inimolemuse eksistentsiaalsetest küsimustest.
9.–10. oktoobrini 2025 toimub Riias Läti Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid. Konverentsiteese saab saata 30. juunini 2025.
1.–2. aprillil 2025 toimub Tartu Ülikooli filosoofia osakonna ja eetikakeskuse korraldatud Philosophy Graduate Workshop in Tartu, mis toob kokku kogenud filosoofid üle Euroopa.
2000-eurosele stipendiumile saavad kandideerida kõik Tartu Ülikooli, Läti Ülikooli ja Vilniuse Ülikooli täiskoormusega üliõpilased, kes valdavad ühte Balti riikide keelt C1-tasemel ning ülejäänud kahte vähemalt A2-tasemel.
28. veebruarist 2. märtsini toimub Tartu Ülikoolis rahvusvaheline Lotmani seminar. Kavas on 29 ettekannet USA, Kanada, Itaalia, Šveitsi, Saksamaa, Soome, Iisraeli, Leedu, Läti ja Eesti teadlastelt.
Osale Tartu Ülikooli virtuaalsel lahtiste uste päeval, kus tutvustame ülikooli, vastuvõtu- ja kandideerimistingimusi, Tartu üliõpilaselu ning anname õppekavade kohta täpsemat infot.
3. veebruaril külastasid Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlesid ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu õiglane ja kestev rahu Ukrainas ja Euroopas.
2024. aasta septembris avaldas filosoofia osakond ajakirja Studia Philosophica Estonica eriväljaande avalikkusele, mis keskendus Venemaa ja Ukraina sõjale. Eriväljaande toimetas Aaron James Wendland ning selle eesmärk oli süvendada meie moraalset, kultuurilist ja poliitilist arusaama sellest sõjast ning aidata kaasa, et teema püsiks rahvusvahelise tähelepanu all.