Robert Rosenberger. Photo from: iac.gatech.edu/

Robert Rosenbergeri avalikud loengud tehnikafilosoofiast

Robert Rosenberger

Kõik huvilised on 4.—6. septembril oodatud Robert Rosenbergeri avalikele loengutele tehnikafilosoofiast. Rosenberger on kaasprofessor Georgia tehnoloogiainstituudis ning tema loengud on osa töötoast Postphenomenology, Technoscience and Hermeneutics.

Avalikud loengud toimuvad Jakobi 2-336 ning on inglise keelsed. Etteregistreerimine pole vajalik.

• 4.09 kell 17.15—18.45 "The Philosophy of User Interface: On Smartphones and Driver Distraction"
  • 5.09 kell 16.15—17.45 "Philosophy of Technology and the Control of Public Space"
  • 6.09 kell 16.15—17.45 "How Scientists ‘Read’ Images: The Technological Mediation of the Mars Global Surveyor"

Loengute lühitutvustused leiab instituudi ingliskeelselt kodulehelt.

Robert Rosenberger on kaasprofessor Georgia Tehnikainstituudi Avaliku Halduse Koolis (USA) ning Tehnikafilosoofia Ühingu president. Tema töö arendab edasi „postfenomenoloogilist“ teoreetilist vaatenurka. Need juurdlused haaravad uuringuid juhtimisvõime halvenemisest nutitelefonide tõttu, konnade lahkamise simulatsioone klassis ning visualiseerimistehnoloogiate kasutamist neurobioloogias ja kosmoseteaduses. Oma 2017 ilmunud raamatus „Callous Objects“ rakendab ta tehnikafilosoofia ideid kritiseerimaks viise, kuidas avalikku ruumi ehitatakse kodutute diskrimineerimiseks.
Rohkem infot Rosenbergist leiab tema kodulehelt.

konverentsi info rohekas-kollasel siiruviirulisel banneril

NordPhil 2024 – Põhjamaade filosoofiatudengite konverents Tartus