Teema: ühiskonnale

Kas Kõiv on võimalik? „Filosoofipäev“ 2025 on pühendatud Madis Kõivu pärandile
Tänavune „Filosoofipäev“ on taas pühendatud Madis Kõivu mõttele ja loomingule. 13. aprillil toimuvat päeva alustab sümpoosion, kus kuuleb neljast eri perspektiivist Kõivule. Õhtul toimub Tartu Uues Teatris „Ööülikooli“ salvestus, kus Arne Merilai jagab oma isiklikku vaadet ja tunnetust Kõivust. Seejärel on teatriaktsioon, mis põhineb Kõivu „Tagasitulek isa juurde“ remarkidel.
14. märts 2025 kultuurühiskonnale
Huvilised on oodatud taskuhäälingu „Kõnelev lehekülg“ avalikele salvestustele
Mõttelugu uurivate noorteadlaste taskuhääling „Kõnelev lehekülg“ alustab peagi oma kolmandat hooaega. Avalikele salvestustele Tartus Aparaaditehases on oodatud kõik huvilised. Saatesari on sündinud filosoofia doktorandi Henri Otsingu eestvedamisel koostöös ülikooli ja IDA raadioga.
13. märts 2025 koostööteadusühiskonnale
Amber L. Griffioeni ettekanne raseduse filosoofilistest tähendustest
Reedel, 14. märtsil kell 14.15 toimub Zoomis ingliskeelne kollokvium, kus arutletakse raseduse määratluse, alguse ja lõpu ebamäärasuse ning raseduse katkemise filosoofiliste ja ühiskondlike tähenduste üle.
06. märts 2025 teadusühiskonnale
Viis supervõimet, mida doktorantuur sinus arendab
Doktorantuur pakub võimalust arendada nii seoste loomise ja infotöötluse oskusi kui ka võimet keerukaid projekte juhtida, kriitikast õppida ning selle kõige juures ennastsäästvalt aega planeerida.
Nikhil Mahanti loeng tehisaru hukku kuulutavatest dogmadest
3. märtsil kell 16.15 toimub Deltas, ruumis 1008 (Narva mnt 18) Nikhil Mahanti ingliskeelne loeng: „Two dogmas of AI doomsayers“ („Kaks tehisaru hukku kuulutavat dogmat“). Loengu ülekannet saab jälgida ka Zoomis. Nikhil Mahant on Marie Skłodowska Curie järeldoktor Uppsala Ülikoolis ja hektel Susimetsa Philosophicumi resident.
25. veebruar 2025 koostööteadusühiskonnale
Lona Päll kaitseb doktoritööd „Bridging the disconnections: an ecosemiotic approach to place-lore in environmental conflict communication“
31. märtsil kell 10.15 kaitseb Lona Päll semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Bridging the disconnections: an ecosemiotic approach to place-lore in environmental conflict communication” („Semiootiliste ühenduste taastamine: ökosemiootiline vaade kohapärimuse rollile keskkonnakonfliktides”).
10. veebruar 2025 teadusühiskonnale
Ilmus Acta Semiotica Estica XXI
Acta Semiotica Estica XXI number tähistab 60 aasta möödumist Tartu semiootika suvekoolide sünnist. Ajakirja koostasid ja toimetasid Silvi Salupere, Ott Puumeister, Daniel Tamm ja Eve Randpere.
04. veebruar 2025 teadusühiskonnale
Uku Tooming peab venia legendi loengu „Kujutlus kui hoiakute kujundaja“
11. veebruaril algusega kell 14.15, Jakobi 2–114, peab teoreetilise filosoofia kaasprofessori kohta taotlev Uku Tooming venia legendi loengu kujutlusest kui hoiakute kujundajast. Loengut saab reaalajas jälgida ka Zoomi vahendusel.
28. jaanuar 2025 teadusühiskonnale
Näitus „Olematuse kummastav kutse" keelitab olematust olevustama
17. detsembril kl 17.12 avatakse Tartu observatooriumis Tõraveres Navitrolla, Kärt Summataveti ja Maret Einasto ühisnäitus.
10. detsember 2024 ühiskonnale
Järelvaadatav: Tartu Ülikool tähistas Eesti Vabariigi 107. aastapäeva piduliku aktusega
Ülikoolipere oli oodatud 21. veebruaril kell 14 ülikooli aulas toimuvale Eesti Vabariigi 107. aastapäeva kontsertaktusele.