Autor:
Kaisa-Maris Hagel

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub lasteraamatu „Mis on sulle kallis?“ esitlusele

13. septembril kell 13.30-14.30 toimub Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtuste- ja filosoofiaraamatu „Mis on sulle kallis?“ veebipõhine raamatuesitlus. Üritusele ootame lasteaia- ja algklasside õpetajaid kui ka lapsevanemaid.

Väärtuste- ja filosoofiaraamat  „Mis on sulle kallis?“ on mõeldud lastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Lasteraamatu on koostanud lastekirjanik Tia Navi ja filosoof Kadri Simm, raamatu on illustreerinud lasteraamatute illustraator Elina Sildre. Raamatus on kuus väärtuste teemalist lugu, mida lastega koos lugeda ja mille üle arutada. Lood keskenduvad väärtustele nagu aukartus elu ees, sõprus, sooline võrdõiguslikkus, hoolivus ja solidaarsus, mitmekesisus ja sallivus ning kodumaa armastus. Raamat on ilmunud kolmes keeles: eesti, vene ja ukraina keeles.

Raamatuesitlusel kannavad autorid ette ühe loo raamatust – arutame, kuidas võiks selle loo tuumaks oleva väärtuse tähendust mõista täiskasvanu ja kuidas luua väärtusarutelusid lastega lasteaias, koolis või kodus.

 

Registreeru raamatuesitlusele hiljemalt 11. septembriks!

 

Eestikeelne lasteraamat on alates septembri keskpaigast müügil raamatupoodides. Ukrainakeelset lasteraamatut saab Tartu Ülikooli eetikakeskusest pärast esitlust küsida tasuta haridusasutustesse, kus õpib ukraina päritolu lapsi.

Raamatu väljaandmist rahastas Briti Nõukogu projekti „People to People Cultural Engagement Programme“ raames. Raamatu ilmumist toetas Haridus- ja Teadusministeeriumi riiklik programm „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogramm 2021–2026.

 

Image
Väärtusteraamatu "Mis on sulle kallis?" esikaas

 

Vaata lisaks:

Kogumiku kaanekujundus, kus on ruutudena eri aastanumbrite kujundused, läbivaks visuaaliks on tigu

Värske teos kirjeldab viimast viite aastakümmet eluteadustes - biomatemaatikast -semiootikani

Rauno Thomas Mossi illustratsioon semiootika õpikule, Tartu-Moskva koolkond

Semiootika ja kultuuriteooria eriala bakalaureusetööde kaitsmine 2024

Pildil on avaras saalis inimesed istumas laua taga

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad saavad eestikeelsele õppele üleminekul tuge Tartu lasteaedade kogemustest