Tartu Ülikooli Kirjastus

XIV Põhjamaade varauusaegse filosoofia konverents (NWEMP)

2008. aastal Tartus alguse saanud varauusaegse filosoofia konverents (Nordic Workshop in Early Modern Philosophy e NWEMP) on iga-aastaste konverentside sari, mida korraldavad vaheldumisi filosoofia osakonnad Põhjamaades. Sarja eesmärk on edendada koostööd ja ideede levitamist varauusaegse filosoofia uurijate vahel piirkonnas, hõlmates nii kõrgel tasemel teadlasi kui ka edukaid üliõpilasi.

14. varauusaegse filosoofia konverents toimub inglise keeles, 28.–29. septembril 2024 Tartu Ülikoolis.

Selle aasta peaesinejad on:

Henrik Lagerlund Stockholmi Ülikoolist „Francisco Suárez vabast tahtest ja kurjuse nimel kurja tegemisest“

Eva Piirimäe Tartu Ülikoolist: „Metamorfoosi poliitika versus palingenees Saksa valgustusajastul“

Täpsema info leiab konverentsi ingliskeelselt kodulehelt.

Designed Call for Papers

Ukrainian Civil Society: Past Lessons and Future Possibilities. Nataliia Volovchuk

Utopia, Dystopia, and Democracy: Teaching Philosophy in Wartime Ukraine. Orysya Bila, Joshua Duclos

Academic Dialogue Against the Background of War. Nataliia Viatkina