Teema: tudengile

Välisõpingute ja välispraktika infopäev humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilastele
Välisõpingud annavad Sulle enesekindlust, kasvatavad iseseisvust ja mitmekesistavad Sinu akadeemilist kogemust. Tule infopäevale ja tutvu oma võimalustega!
Kandideeri 15. märtsini filosoofia magistriõppesse, mis seob filosoofia praktika ja teiste erialadega
2025/2026 õppeaastast algab vastuvõtt uuenenud filosoofia ingliskeelsesse magistriprogrammi, mis seob filosoofia praktika ja erinevate valdkondadega. Uuendatud õpe toetab nii hilisemat akadeemilist kui ka mitteakadeemilist karjääri. Vastuvõtuperiood algab juba veebruaris ja lõppeb märtsi keskel. 2026. aasta suvel muutub ka programmi nimi, uueks nimeks saab „Filosoofia ja praktika“.
Avatud kollokvium: semiootik Mari-Liis Madisson kõneleb hirmudiskursuse avaldumisvormidest sotsiaalmeedias
12. mail kell 16.15–17.45 peab semiootika teadur Mari-Liis Madisson filosoofia avatud kollokviumi raames ettekande „Hirmudiskursuse ilmingud vandenõuteooria- ja „uhhuu“-vastastes sotsiaalmeediapostitustes“. Kollokvium toimub Jakobi 2–336.
Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab kirjanik Viivi Luik
Järgmisel õppeaastal astub vabade kunstide professori ametisse luuletaja, lastekirjanik ja prosaist Viivi Luik, kes keskendub oma loengukursusel ajastuomaste inimtüüpide kujutamisele kirjanduses. 13. mail annab talle TÜ muuseumi valges saalis ameti üle senine professor Kadri Voorand.
Ukraina arvamusliidri ja filosoofi Volodõmõr Jermolenko avalik loeng sõja mõjust inimlikkusele
28. mail kell 16.15–17.45 peab tuntud Ukraina filosoof, kirjanik ja ajakirjanik ning kultuurikriitik Volodõmõr Jermolenko Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18–128) avaliku loengu, millele järgneb Tartu Ülikooli poliitilise filosoofia kaasprofessori Siobhan Kattago kommentaar ja küsimused ning avalik arutelu. Loeng käsitleb, kuidas sõjakogemused muudavad ja kujundavad meie arusaamu inimolemuse eksistentsiaalsetest küsimustest.
Kollokvium: Daniel Novotný Francisco Suáreze teosest „Disputationes metaphysicae“ (1597)
5. mail kell 16.15–17.45 peab Daniel Novotný Lõuna-Böömimaa Ülikoolist kollokviumi Francisco Suáreze mõjukast teosest „Disputationes metaphysicae“ (1597), uurides selle ülesehitust, allikaid ja mõju. Ingliskeelne kollokvium toimub Jakobi 2–336.
29. aprill 2025 tudengileteadusühiskonnale
Kollokvium: Piotr Kozak „Kujutlusvõimet mittetaandavate käsitluste võimalikkusest“
Esmaspäeval, 28. aprillil 2025 kell 16.15–17.45 toimub Jakobi 2–336 ruumis avatud filosoofiline kollokvium, kus esineb Piotr Kozak ettekandega „Kujutlusvõimet mittetaandavate käsitluste võimalikkusest“. Osalema on eriti oodatud nii bakalaureuse- kui ka magistriastme üliõpilased!
24. aprill 2025 tudengileteadusühiskonnale
Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine
9.–10. oktoobrini 2025 toimub Riias Läti Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid. Konverentsiteese saab saata 30. juunini 2025.
22. aprill 2025 tudengilerahvusvaheline
Sinu hääl loeb! Käimas on üliõpilasesindajate valimine
30. aprillini oodatakse Tartu Ülikooli üliõpilasi valima, kellest saavad järgmised üliõpilasesindajad. Hääletada saab keskkonnas valimised.ut.ee, kus igal tudengil on võimalik valida üks kandidaat oma instituudis ja üks oma valdkonnas. Kandidaatidega saab tutvuda üliõpilasesindajate kandidaatide lehel.
18. aprill 2025 tudengile
Mida tasub teada enne doktorantuuri kandideerimist?
Doktorantuur on karjääritee osa, mille jooksul omandatud teadmised ja üldoskused valmistavad ette tööks tippspetsialisti või juhina. Selle käigus õpid sõnastama olulisi probleeme, leidma neile nutikaid lahendusi ning juhtima meeskondi ja projekte. Sellelt lehelt saad kiire ülevaate sellest, mida tasub teada enne doktorantuuri kandideerimist.