Teema: tudengile

Välisõpingute ja välispraktika infopäev humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilastele
Välisõpingud annavad Sulle enesekindlust, kasvatavad iseseisvust ja mitmekesistavad Sinu akadeemilist kogemust. Tule infopäevale ja tutvu oma võimalustega!
Kandideeri 15. märtsini filosoofia magistriõppesse, mis seob filosoofia praktika ja teiste erialadega
2025/2026 õppeaastast algab vastuvõtt uuenenud filosoofia ingliskeelsesse magistriprogrammi, mis seob filosoofia praktika ja erinevate valdkondadega. Uuendatud õpe toetab nii hilisemat akadeemilist kui ka mitteakadeemilist karjääri. Vastuvõtuperiood algab juba veebruaris ja lõppeb märtsi keskel. 2026. aasta suvel muutub ka programmi nimi, uueks nimeks saab „Filosoofia ja praktika“.
Ilmunud on ülikooli suvine kestlikkuse infokiri
Suvine kestlikkuse infokiri toob lugejani hiljutisi teadusuudiseid ja infot ürituste kohta, kus käsitletakse muu hulgas nii inforuumi vastupidavust, tervist kui ka tehisaru võimekust ja keskkonnajälge.
Tartu Ülikooli üliõpilasesindust asub juhtima Eneken Riin Salong
Neljapäeval, 5. juunil valiti Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse volikogu istungil üliõpilaskonnale uus juhatus, kes astub 1. juulil ametisse kaheks järgnevaks aastaks. Üliõpilasesindust asub juhtima Eneken Riin Salong, keda toetavad aseesimeestena Anet Ilustrumm ja Rando Simson.
10. juuni 2025 tudengile
Märgilised lahendused: semiootika magistritööd 2025
Mis ühendab psühhedeelseid kogemusi, profispordi liigade identiteete, keelemudeleid, postsovetlikku nostalgiat, teismeliste mässumeelsust muusikalis või brändikeele slängi? Need kõik peegeldavad tähendusloome eri tahke tänases maailmas ning just nendel teemadel kaitsevad oma magistritöid Tartu Ülikooli semiootika tudengid 30. mail 2025, Jakobi 2, ruumides 305 ja 306. Kaitsmised on avalikud ning kõik huvilised on oodatud kuulama.
Filosoofia magistritööde fookuses on igapäevaelu kesksed teemad
29. ja 30. mail 2025 kaitsesid Tartu Ülikooli filosoofia ingliskeelse magistriõppekava tudengid oma lõputöid, käsitledes teemasid, mis peegeldavad filosoofia rakenduslikkust seadusloomest, meditsiinieetika, finatssektori ja sõjakogemuseni.
Avatud kollokvium: Bengt Molander kõneleb teadmiste kujunemisest
Esmaspäeval, 26. mail 2025 kell 16.15 peab filosoofia emeriitprofessor Bengt Molander (Norra Teaduste ja Tehnoloogia Ülikool) avatud kollokviumi. Oma ettekandes käsitleb Molander teadmiste alternatiivseid vorme, mida tavapärases epistemoloogias sageli eiratakse. Ettekanne toimub inglise keeles Jakobi 2 õppehoones ruumis 336.
19. mai 2025 tudengileteadus
Ööraamatukogu ootab taas öiseid õppijaid
19. maist 6. juunini on ülikooli raamatukogus jälle võimalik kuni keskööni õppida. Lisaks hilisemale lahtiolekuajale toimuvad ööraamatukogu ajal ka erinevad tegevused.
19. mai 2025 tudengile
Avatud kollokvium: semiootik Mari-Liis Madisson kõneleb hirmudiskursuse avaldumisvormidest sotsiaalmeedias
12. mail kell 16.15–17.45 peab semiootika teadur Mari-Liis Madisson filosoofia avatud kollokviumi raames ettekande „Hirmudiskursuse ilmingud vandenõuteooria- ja „uhhuu“-vastastes sotsiaalmeediapostitustes“. Kollokvium toimub Jakobi 2–336.
Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab kirjanik Viivi Luik
Järgmisel õppeaastal astub vabade kunstide professori ametisse luuletaja, lastekirjanik ja prosaist Viivi Luik, kes keskendub oma loengukursusel ajastuomaste inimtüüpide kujutamisele kirjanduses. 13. mail andis talle TÜ muuseumi valges saalis ameti üle senine professor Kadri Voorand.