Semiootika osakonna sündmused

Konverentsid

Semiootika osakond kutsub osalema konverentsil “Contemporary Umwelt Analysis: Applications for Culture and Ecological Relations”. Konverents toimub Tartus 18.-19. aprillil 2023.

Konverentsi programmi ja abtraktide raamatu leiab viimasest ingliskeelsest uudisest. Samuti leiab sealt ZOOMI lingid, et jälgida veebis otseülekandeid plenaaresinejatest.

Konverentsile registreerimine oli avatud kuni 7. aprillini.

Konverents on tasuta, aga kohad on piiratud ning nende täitumisel registreerimine suletakse.


Ettekannete abstrakte sai esitada 31. jaanuarini aadressile riin.magnus@ut.ee

Eriti teretulnud olid arutlused teemadel:

  • omailmaanalüüs erinevate distsipliinide raames (ökoloogia, antropoloogia, kirjandusteadus, majandusteadus jne).
  • omailmaanalüüs erinevate rakenduste, meetodite ja välitööde osana;
  •  inimeste ja loomade omailmad keskkonna antropogeense muutumise ajastul;
  • omailmamõtte kaasaegsed arengud.

Omailmaanalüüsi idee, mille töötas välja Jakob von Uexküll muutis loomade käitumise ja tajude uurimist põhjalikult. Selle idee kohaselt vaadeldakse neid kui semiootilisi fenomene, teisisõnu kui nähtusi, mis põhinevad tähendustel ja märkidel. 21. sajandil on omailmateooria ulatus tunduvalt laienenud, nii teadusharude mõttes, ulatudes antropoloogiast ökoloogiani kui ka uuritavate nähtuste osas, mida teooria abil saab käsitleda. Uudsed teoreetilised seosed ja nende sobitumised eri distsipliinidesse, aga ka uued muutused eluilmas endas toovad kaasa uusi väljakutseid ja küsimusi.

Konverents on ingliskeelne ja rahastatud Euroopa Liidu raamprogrammi Horisont raames, projekt nr 101084220: „Koevolutsiooniline lähenemine, et avada looduspõhiste lahenduste transformatiivne potentsiaal kaasavamate ja vastupidavamate kogukondade jaoks“ / “Coevolutionary approach to unlock the transformative potential of nature-based solutions for more inclusive and resilient communities” ja Eesti Teadusagentuuri poolt, projekt nr PRG1504: „Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon“.

Täpsem info konverentsi kodulehel.

Loengu- ja seminarisarjad

Koostöös Tallinna Loomaaiaga

20162017

20142015

Lühikursused

Külalisloengud ja -seminarid

Lauri Linask kaitseb doktoritööd „Autocommunication in the semiotic development of the child“

17. juunil kell 16.00 kaitseb Lauri Linask semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Autocommunication in the Semiotic Development of the Child“ („Autokommunikatsioon lapse semiootilises arengus”).
Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“