Filip Jaroši intensiivkursus "Zoosemiootiline perspektiiv inimese ja looma omavahelises kommunikatsioonis", 12. ja 14. november

FLSE.00.317 Zoosemiootiline perspektiiv inimese ja looma omavahelises kommunikatsioonis

Intensiivkursus (1 EAP), ÕISis registreerimine avatud

TÜ semiootika osakond

12. ja 14. novembril 2018

Tartu, Jakobi 2-306

Head tudengid!

Olete oodatud zoosemiootik Filip Jaroši (University of Hradec Králové. CZ) intensiivkursusele. Kahe-päevase kursuse käigus tutvustatakse üliõpilastele uudseid zoosemiootilisi inimese ja teiste loomade vahelise kommunikatsiooni mudeleid ning nende rakendamist juhtumianalüüsis (linnades elavad kassid, laboris peetavad šimpansid).  Osalejad omadavad sügavama arusaama erinevustest looduses ja linnakeskkonnas elavate loomade vahel; kodustamise protsessist ja ka inimese-looma kommunikatsiooni uurimisel kasutatavast semiootika teooriast.

Kursus koosneb kahest loengust ja seminarist. Töökeeleks on inglise keel.

Esmaspäeval 12. novembril kell 12.15 - 14.00 & 16.15 - 18.00

Kolmapäeval 14. novembril kell  14.15 - 16.00

Filip Jaroš  on avaldanud:“Cat Cultures and Threefold Modelling of Human-Animal Interactions: On the Example of Estonian Cat Shelters” (2018),  “Cats and Human Societies: A World of Interspecific Interaction and Interpretation” (2010), “The Three Semiotic Lives of Domestic Cats: A Case Study on Animal Social Cognition” (2017), “Darwinism and Portmannism: The Clash of Incomparable Biological Paradigms?” (2010).

Kursus on avatud kõigi tasemete üliõpilastele.

Lisainfo:

tartusemiotics@ut.ee