12. aprillil toimus Lodjakojas semiootika osakonna poolt korraldatud kogukonna seminar„Üleaedne elurikkus üle jõe“, kus arutati, kuidas Ülejõe, Raadi-Kruusamäe ja Kvissentali linnaosades erinevatele liikidele rohkem tähelepanu pöörata ning inimeste keskkonnakogemust nähtavamaks muuta. Keskenduti piirkonnale Kvissentalist Narva maantee ümbruseni. Lisaks semiootika osakonnale aitasid seminari korraldada MTÜ Elukas ja Emajõe Aed.
Seminar oli ühtlasi ka Euroopa Horisondi projekti „Coevolvers“ Tartu eluslabori avasündmus, mille eestvedajaks on semiootika osakond. Ühe osana on projekti eesmärk koos kohalike elanikega töötada nelja aasta jooksul välja elurikkust toetavaid lahendusi, mis põhineks inimese ja teiste liikide vahelisel tähendusloomel. Seminari eesmärgiks oli tuua kokku ja luua kontakte piirkonna elanike ja asutustega, kes oleksid valmismprojekti raames koos tegutsema või kes on elurikkuse toetamise teemast huvitatud.
Seminari kava:
17:00–17:30 bioloog Veljo Runnel, kirjandusteadlane Ene-Reet Soovik ja kirjanik Mika Keränen – „Märkamisi Tartu linnaloodusest“
17:30–18:00 Tartu eluslabori tutvustus (projekt Coevolvers)
18:00–18:20 Toekas kohvipaus
18:20–19:20 Töötuba Ülejõe, Raadi ja Kvissentali elurikkuse kogemuste kaardistamiseks (koostöös MTÜ-ga Elukas)
19:20–20:00 Koostöö ja tegevuste plaanimine
Semiootika osakonnast osalevad projektis Timo Maran, Riin Magnus, Nelly Mäekivi, Lona Päll, Tiit Remm ja Kalevi Kull.
Üritust toetab Euroopa Liit läbi Horisondi projekti MHVFI22492R „Koevolutsioonile lähenemine avamaks looduspõhiste lahenduste ümberkujundavat potentsiaali kogukondade kaasvamaks ja vastupidavamaks muutmisel“ (2022−2026).