Tartu Ülikooli Kirjastus

Kutse ettekannete esitamiseks 14. varauusaegse filosoofia konverentsile (NWEMP)

2008. aastal Tartus alguse saanud varauusaegse filosoofia konverents (Nordic Workshop in Early Modern Philosophy e NWEMP) on iga-aastaste konverentside sari, mida korraldavad vaheldumisi filosoofia osakonnad Põhjamaades. Sarja eesmärk on edendada koostööd ja ideede levitamist varauusaegse filosoofia uurijate vahel piirkonnas, hõlmates nii kõrgel tasemel teadlasi kui ka edukaid üliõpilasi.

14. varauusaegse filosoofia konverents toimub inglise keeles, 28.–29. septembril 2024 Tartu Ülikoolis.

Selle aasta peaesinejad on:

Henrik Lagerlund Stockholmi Ülikoolist „Francisco Suárez vabast tahtest ja kurjuse nimel kurja tegemisest“

Eva Piirimäe Tartu Ülikoolist: „Metamorfoosi poliitika versus palingenees Saksa valgustusajastul“

Täpsema info leiab konverentsi ingliskeelselt kodulehelt.

Designed Call for Papers

Lauri Linask kaitseb doktoritööd „Autocommunication in the semiotic development of the child“

17. juunil kell 16.00 kaitseb Lauri Linask semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Autocommunication in the Semiotic Development of the Child“ („Autokommunikatsioon lapse semiootilises arengus”).
Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“