Autor:
Bruno Mölder

Keel, vaim, tunnetus ja tõlgendus. Raamatuesitlus

5. märtsil kell 18 esitletakse Tartu Kirjanduse Majas Tartu Ülikooli Kirjastuses ilmunud uusi eestikeelseid filosoofiaraamatuid.

 

Keel, vaim, tunnetus. Analüütilise filosoofia seminar 30+. Koostanud Bruno Mölder ja Jaan Kangilaski

1991. aastal Tartus tegevust alustanud analüütilise filosoofia seminar on koos käinud üle kolmekümne aasta. Kogumik sisaldab seminaris osalenud filosoofide artikleid peamiselt keele- ja vaimufilosoofiast ning tunnetusteooriast, kuid esindatud on ka teised analüütilise filosoofia valdkonnad.

Kogumiku tekstide autorid on Alex Davies, Roomet Jakapi, Jaan Kangilaski, Lauris Kaplinski, Jaan Kivistik, Piret Kuusk, Madis Kõiv, Riin Kõiv, Taavi Laanpere, Margo Laasberg, Toomas Lott, Indrek Lõbus, Bruno Mölder, Indrek Reiland, Andres Soosaar, Henrik Sova, Uku Tooming, Anto Unt, Märt Väljataga.

 

Bruno Mölder. Vaimu tõlgendades. Tekste vaimufilosoofiast

Vaimufilosoofia on filosoofia haru, mis püüab mõista ja seletada elusolendite mentaalset külge. See otsib vastuseid mitmesugustele filosoofilistele mõistatustele, mis on seotud teadvuse, mõistuse, meeltetaju ja toimimisega, ning probleemidele, mis tekivad, kui vaimunähtusi üritatakse seletada teadusliku maailmapildi raames. Kogumik sisaldab valikut autori vaimufilosoofilistest tekstidest, mis on ilmunud aastatel 1996–2023. Mitmeid tekste palistab interpretivistlik positsioon ehk lähenemine vaimule tõlgenduse kaudu.

 

Esitlusel tutvustavad Bruno Mölder ja Jaan Kangilaski seminari kogumikku, Uku Tooming ja Toomas Lott peavad ettekanded oma kogumikuartikli põhjal. Bruno Mölderit usutleb tema raamatu teemadel Uku Tooming.

Sündmus Facebookis

Pilt Aurora Ruusist.

Aurora Ruus: üliõpilasesindaja on lüliks tudengite ja ülikooli vahel 

Pilt Tartu Ülikooli üliõpilasesindusest 2023. aastal.

Tule tudengi hääleks! – Tartu Ülikooli üliõpilasesindus kutsub kandideerima üliõpilasesindajaks

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Tartu Ülikool kutsub vaimse tervise konverentsile, kus kõneldakse tööheaolust