Autor:
Enlight-eu.org

ENLIGHT võrgustiku suvekool „Tähenduse ähmastumine seadustes, eeskirjades, reeglistikes jne" Tartus

17.–28. juulini 2023 korraldab filosoofia osakond ENLIGHTi võrgustiku raames suvekooli „Tähenduse ähmastumine seadustes, eeskirjades, reeglistikes jne“ („Blurred Meanings in Law, Regulations and Guidelines“). Suvekool toimub kombineeritud intensiivprogrammi vormis.

Suvekool toimub kombineeritud intensiivprogrammi vormis: osaliselt veebis ja osaliselt (kaks nädalat) Tartus koostöös Galway, Groningeni, Uppsala ja Tartu Ülikooli teadlaste ja õppejõududega, kes juhendavad kohapeal erinevate juhtumite töötubasid. Osalevad tudengid on erinevatelt erialadelt ning nad jaotatakse gruppideks, mis valivad endale lahendamiseks konkreetse probleemjuhtumi, mida uurida ja lahendada.

Igale ENLIGHT võrgustiku ülikoolile on viis õppekohta. Suvekooli rahastab Erasmus+ (BIP)

Täpsem info suvekooli kohta on leitav inglise keelsest uudisest ning Enlight võrgustiku kodulehelt.

 

Koostöö ja välisõpingud

Tartu Ülikool on maailmas tuntud ja tunnustatud semiootikakeskus ning seda külastavad paljud välislektorid, kelle intensiivkursused muudavad õpingud värvikamaks ning põnevamaks. Tänu tihedatele sidemetele teiste semiootika keskustega maailmas on võimalik jätkata õpinguid lisaks Tartu Ülikooli semiootika osakonna magistrantuurile ka välisriikides. Semiootika tudengid osalevad tihti ka semiootika (välis)konverentsidel, -seminaridel ja suvekoolides. Erinevate ürituste ja võimaluste info saadetakse listidesse ning semiootika sündmuste kalendri leiab ka Eesti Semiootika Seltsi kodulehelt.
Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

Kogumiku kaanekujundus, kus on ruutudena eri aastanumbrite kujundused, läbivaks visuaaliks on tigu

Värske teos kirjeldab viimast viite aastakümmet eluteadustes - biomatemaatikast -semiootikani