Skip to main content
Foto:
Pixabay

Tartu Ülikooli teadlased Venemaa mõjutustegevusest

Vene infomõjutustegevust uurinud Tartu Ülikooli teadlased Andreas Ventsel ja Vladimir Sazonov selgitavad, miks paljud venemaalased endiselt Kremli valesid usuvad ning annavad nõu, mida Eesti inforuumi kaitsmiseks peaks tegema.

Semiootik Andreas Ventsel selgitas, et Venemaa kasutab oma tegevuste õigustamiseks mitmeid strateegilisi narratiive ehk lugusid, mille eesmärk on poliitiliste ambitsioonite teostamine ja poliitilise agenda õigustamine. Koos kolleegidega Kaitseväe Akadeemiast ja Balti Kaitsekolledžist Vene strateegilisi narratiive uurinud Vladimir Sazonov ütles, et Venemaa peanarratiiv keskendub lääne demokraatlike väärtuste ebaedukana kujutamisele. Venemaa levitatavad strateegilised narratiivid kirjeldavad läänemaailma koos selle institutsiooniga valdavalt kui kaduvat ja kahanevat jõudu, mis kannatab nõrkusega võrdsustatud demokraatlike väärtuste all. Samal ajal rõhutakse, et Venemaa on peamine traditsiooniliste ja konservatiivsete väärtuste kaitsja maailmas. Valesid täiendatakse veel suuremate valedega, kuid Sazonovi hinnangul ei ole selline tegevus jätkusuutlik: "Lõpuks viib see režiimi kollapsini ja varem või hiljem see režiim kukub, sest ei saa lõputult valetada," ütles ta. 

Mõlemad teadlased peavad oluliseks, et Eestis jätkataks panustamist venekeelsete elanike eesti ühiskonda lõimumisse ning väärinfot ära tundma õpetavate elementide lisamist haridusprogrammi.

Loe lähemalt Novaatorist.

Foto: Pixabay

#teadus
sinine, blue color

Instituut meedias ja valik teaduspublikatsioone (2022, I)

Jaga
04.08.2022
#teadus
Juri Lotman, old man statue, dolls, vana mehe kuju, nukud

Semiootika rakenduskeskus

Jaga
14.07.2022
#teadus
Sea, meri, vesi, water, clouds, pilved, rocks, kivid

XVII Eesti Filosoofia aastakonverents toimub 25.-26. augustil 2022 imetabases Käsmus

Jaga
08.07.2022