Viktors Freibergsi (Läti Ülikool) avalikud loengud filmisemiootikast 10.-12. aprillil 2018

Järgmisel nädalal, 10.-12. aprillil külastab semiootika osakonda tuntud Läti filmiuurija ja -semiootik Viktors Freibergs, kes peab neli avalikku loengut filmisemiootikast:

Teisipäeval, 10. aprillil kell 14:15-15:45 Semiotics and Cinema: Elements of Film Language (How does film signify? Functioning of angle, point of view, colour, lighting: basic elements of cinematic expressivity that contribute to signifying process in cinema.) – Jakobi 2-306

Kolmapäeval, 11. aprillil kell 14:15-15:45 Gilles Deleuze and Andrey Tarkovsky: Time and Space Image in "The Mirror" – Jakobi 2-226 (Keemiaring)

Neljapäeval, 12. aprillil kell 12:15-13:45 Visual Communication in Film I: Terence Davies, Roy Andersson, Sergey Paradjanov – Jakobi 2-306

Neljapäeval, 12. aprillil kell 14:15-15:45 Visual Communication in Film II: Bill Viola, Matthew Barney, Peter Greenaway – Jakobi 2-306

Loengud on avatud kõigile huvilistele ning neid saab kuulata nii ühekaupa kui ka neljast loengust koosneva minikursusena (FLSE.00.306 „Semiootika ja film: sissejuhatus“ 1 EAP). Viimasel juhul on tudengitel 1 EAP saamiseks vajalik lisaks osalemisele kõigil loengutel läbi lugeda ka kursuse juurde kuuluvad materjalid (saadaval ÕISis aine õppematerjalide kaustas).

Viktors Freibergs on Läti Ülikooli sotsiaalteaduste teaduskonna kommunikatsiooniuuringute osakonna juhataja ja dotsent. Tema peamised uurimisvaldkonnad on semiootika, filmisemiootika, filmiteooria ja visuaalne narratiiv filmis. Enamik Viktor Freibergsi loengukursusi Läti Ülikoolis on seotud filmi või filmi narratiiviuuringutega, muude seas on ta lugenud järgmisi kursusi: Kommunikatsioon ja semiootika (sissejuhatav kursus semiootikasse), Film ja uus meedia (uute digitehnoloogiate mõjust kinokeelele ja filmi vastuvõtule), Visuaalne narratiiv filmis (mittenarratiivne film, visuaalselt fokuseeritud jutustus), valikkursus Jim Jarmuschist ja Peter Greenawayst. Viktors Freibergs peab regulaarselt avalikke loenguid filmist (Teisiku kujust filmis, Gooti filmi ajalugu jt). Samuti teeb ta kaastööd online-kinoajakirjale Kino Raksti.