Kolmapäeval, 14. detsembril algusega kell 16.15. toimub vabade kunstide professor Valdur Mikita loengusarja „Mõtterännak eestlaste elutundest" viimane loeng „Hümn sääsele, karule ja mesitarule“.
Kirjanik ise soovib enne viimast loengut hoida huvilistes ootusärevust ning seetõttu ei kipu Mikita metafoore pikalt ja põhjalikult lahti seletama. Küll aga iseloomustab TÜ vabade kunstide professor loengusarja viimast vestlust kui espitsjooni eestlaste loodustunnetuse juurde.
Mikita loengukursus uurib ja mõtestab eestlaste elutunnet läbi paigavaimu ja loodustunnetuse. Vaatluse alla võetakse sellised põnevad teemad nagu maagiline elutunne, metsarahva müüt, isiklikud pühapaigad, panteistlik looduskogemus, intuitiivne usuelu, maastikupõhised mõtlusvormid, maagiline sõna, eesti märk, kognitiivne perifeeria, mitmiktaju, pärismaised meeleseisundid, müüti loov rahvusbiograafia ja palju muudki – näiteks armastus seente vastu.
Kursus kutsub looma seoseid arhailiste ja tänapäevaste kultuurinähtuste vahel, mis on pika aja jooksul kujundanud eestlaste elutunnet, ning lugu pidama oma isiklikust ja intuitiivsest paigatunnetusest.
Loengud toimuvad ülikooli ringauditooriumis aadressil Jakobi 2-226. Kuulama ja osalema on oodatud kõik huvilised nii ülikoolist kui väljapoolt.
Juba toimunud loenguid on võimalik UTTV vahendusel järelvaadata.
Jätkuna väga populaarsele loengusarjale toimub 2017. aasta kevadel kursus “Praktiline mütogeograafia”. Jätkukursus on mõeldud TÜ üliõpilastele, külalisüliõpilastele ja täiendusõppijatele, kes on läbinud eeldusaine “Mõtterännak eestlaste elutundest” positiivse tulemusega.
Lisainfo
Maarja Nõmmik, TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppekorralduse spetsialist, 737 5669, maarja.nommik@ut.ee