Pixabay

Töötuba „Interdistsiplinaarse teadustöö väljakutsed – teadusfilosoofiline vaade“

4.–5. oktoobrini toimub Philosophicumis (Jakobi 2) ja Zoomis ingliskeelne töötuba, milles keskendutakse interdistsiplinaarsuse uuringute teoreetilistele probleemidele. Lisaks uurimisrühma liikmetele on esinema kutsutud mitu väliskülalist, nende hulgas Uskali Mäki Helsingi Ülikoolist ning Nancy J. Nersessian Georgia Tehnoloogiainstituudist ja Harvardi Ülikoolist.

Töötoa kolm põhiteemat:

1. kuidas toimib erialadevahelisus filosoofia puhul, kuidas kasutatakse empiirilisi andmeid, mis õigustab empiirilise materjali kasutamist filosoofilistes arutlustes;
  2. interdistsiplinaarsuse uuringute teoreetilised probleemid: imperialism, episteemiline usaldus ja episteemiline sõltuvus, kommunikatsiooniprobleemid, identiteet, kvaliteedihindamine, transdistsiplinaarsus, teadusvälised tunnetussüsteemid;
  3. empiirilise uurimise meetodid.

Esinejad

Invited speakers

• Uskali Mäki, Helsingi Ülikool (foto: erakogu)
  • Nancy J. Nersessian, Georgia Tehnoloogiainstituut, Harvardi Ülikool (foto:https://www.cc.gatech.edu/)
  • Nora Hangel, Hannoveri Leibnizi Ülikool (foto: erakogu)
  • Magdalena Malecka, Aarhusi Ülikool, Helsingi Ülikool (foto: https://aias.au.dk/)
  • Nikolai Šurakov, Tartu Ülikool, EXTRA grupp (Eksperimentaalne filosoofia ja juhtumite meetod: teoreetilised alused, vastused ja alternatiivid), Bochumi Ruhri Ülikool (foto: erakogu)

Esialgne ajakava esinejate teesidega on leitav ingliskeelselt kodulehelt.

Palume registreeruda hiljemalt 3. oktoobril kell 13.00 veebivormi kaudu. Zoomi link saadetakse osalejatele e-kirja teel.

Töötuba on osa projektist „Interdistsiplinaarse teadustöö filosoofiline analüüs“, mida toetab ETAG-i grant 462 ning Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond.

European mink

Konverents „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“

Sofi Oksaneni foto: Toni Härkonen, plakat: Triinu Rosenberg

Vestlusõhtu tunnustatud kirjaniku Sofi Oksaneniga