Seminar "Multispecies City: diversity, communication, conflicts" on registreerimiseks avatud 19. novembrini

Linnades elab palju loomi ja taimi – lemmikloomad, introdutseeritud puud ja põõsad, parasiidid jm inimkaaslejad aga ka antud paikkonna loodusele iseloomulikud liigid. Need liigid on seotud paljude eri tüüpi seoste kaudu: toitumiseahelad, käitumuslikud kohastumused, liikidevaheline kommunikatsioon, ühiste ressursside kasutamine ja inimese puhul ka kultuurilised representatsioonid. Suhete mitmekesisus teeb linnalooduse uurimise keeruliseks – selleks on vaja distsipliinide vahelist koostööd ja avarat metodoloogilist lähenemist. Suhete mitmekülgsem mõistmine võimaldab paremini aru saada liikide vahelistest konfliktidest ja neid ka lahendada.

Seminari eesmärk on esile tuua linnas eri liikidega tegelevate valdkondade (semiootika, linnaplaneerimine, ökoloogia, keskkonnaharidus, ornitoloogia, keskkonnakaitse jt) kattuvused ja otsida võimalusi edasiseks koostööks.

Seminari toetab (Euroopa Liidu) Euroopa Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA Projekt PER ASPERA).

Seminari koduleht: https://www.flfi.ut.ee/et/semiootika-osakond/seminar-multispecies-city-diversity-communication-conflicts