Kolmapäeval, 9. aprillil kell 16.15 räägib professor Tõnu Lehtsaar Eesti mõtteloo seminaris väärtuskogemusest.
Juttu tuleb sellest, mis toimub inimese hingeelus, kui miski kujuneb tema jaoks väärtuseks. Väärtused ei pruugi inimese jaoks püsida muutumatutena, vaid teisenevad ja omandavad uusi tähendusi. Ettekanne tugineb Werner Gruehni väärtuskogemuse uuringul.
Werner Gruehn oli 20. Sajandi alguses tegutsenud Dorpati religioonipsühholoogia koolkonna üks liidritest. Rahvusvahelise religioonipsühholoogia assotsiatsiooni rajaja.
Seminar toimub eetikakeskuse seminariruumis, Jakobi 2, III korrusel (ruum 327)
16. detsembril kell 10.15 kaitseb Muzayin Nazaruddin semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Natural Disasters: the Entanglements of Environmental and Cultural Transformations” („Looduskatastroofide semiootika: keskkonna- ja kultuurimuutuste läbipõimumine”).
16. detsembril kell 14.15 kaitseb Martin Oja semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Multimodal Conflict: Modes, Modalities and Audio-Visual Incongruence in Feature Film” („Multimodaalse konflikti semiootika: moodused, modaalsused ning auditiivse-visuaalse vastuolu mängufilmis”).
Filosoofia osakond ja eetikakeskus kutsuvad huvilisi esmaspäeval, 25. novembril kell 16.15 Jakobi 2 õppehoone ruumi 336 kuulama Ruth Rebecca Tietjeni ettekannet „Variatsioonid üksindusest: eksistentsiaalne, sotsiaalne, poliitiline“. Tietjen on Tilburgi Ülikooli filosoofia osakonna abiprofessor ja professor Theda Rehbocki filosoofiaresident Susimetsa Philosophicumis.