Marta-Liisa Talvet pälvis au-äramärkimise rahvusvaheliselt filosoofiaolümpiaadilt

Selle aasta rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad toimus 15.-18. maini Vilniuses, Leedus. Olümpiaadi üldtemaatiliseks raamistikuks olid korraldajad valinud Leedus sündinud maailmakuulsa filosoofi Emmanuel Levinas’i filosoofilise pärandi.

Olümpiaadilt osavõtjaid oli 41 riigist. Eestit esindas sel võistlusel peale  Marta-Liisa Talveti (Miina Härma Gümnaasiumi 9. klass) veel  Oto Tuul (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass). Mentorina saatsid õpilasi EMÜ dotsent Leo Luks ja filosoofia magistrant Heidy Meriste.

Mõõtuvõtvaks võistlustööks oli 4 tunni jooksul kirjutatud võõrkeelne essee. Õpilased said valida nelja tsitaadi vahel, mida pidid essees tõlgendama. Kaks neist olid eetika-alased, üks teema oli teadmise olemusest ning üks esteetikast: originaali ja võltsingu küsimus kunstiteose autentsuse puhul.

Võistluse parimate väljusid Vulpe dan Cristian (Rumeenia), Elina Karastie (Soome), Jakob Gomolka (Saksmaa), Lukas Jonuška (Leedu). Kõigile neile riputati kaela kuldmedalid.

Peale võistluse pakuti olümpiaadist osavõtjatele leedu filosoofiat tutvustavat kultuuriprogrammi. Veel esitleti Vilniuse vanalinna ja külastati Trakai lossi.

Järgmine rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad toimub 14.-17. mail 2015 Tartus.

Eesti võistkondade lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ja koordineerib TÜ teaduskool.

Lisainfo: Leo Luks, e-kiri: leoluks@hot.ee