Autor:
Juri Lotman

Kutse osalema: Tartu semiootika suvekool õppimisest ja haridusest 28.-31. augustil Viljandis ja Käärikul

Hea semiootikahuviline!
 
Tartu Ülikooli semiootika osakond, Tallinna Ülikooli Juri Lotmani semiootikavaramu ja Eesti Semiootika Selts kutsuvad osalema XV rahvusvahelises Tartu semiootika suvekoolis "Learning in transformation". Üritus toimub 28.-31. augustil Viljandis ja Käärikul ning sellega tähistatakse 60 aasta möödumist esimesest sekundaarsete modelleerivate süsteemide suvekoolist, mis andis tõuke Tartu-Moskva semiootikakoolkonna sünnile.
 
Semiootika- ja haridushuviliste ettekandepakkumisi ootame 15. aprilliks. Täpsem kutsung ja lisainfo on leitavad  suvekooli kodulehelt ning   Facebookist.

Suvekooli fookuses on õppimise, õpetamise, kooli ja (semiootika) koolkonna teemad ja kutsustud esinejateks:

Edna Andrews, Duke'i Ülikooli keeleteaduse ja kultuuriantropoloogia professor, kes kombineerib neuroteaduse ja semiootika vahendeid keele omandamise ja mitmekeelsuse uurimisel. Tema sulest on ilmunud üks esimesi mõjukaid Juri Lotmani pärandi inglisekeelseid vahendusi "Conversations with Lotman: Cultural semiotics in language, literature and cognition" (2003).

Alexander Etkind, Kesk-Euroopa Ülikooli ajalooprofessor, kes on tuntust kogunud töödega Venemaa kultuuri-, intellektuaalsest- ja majanduspoliitilisest ajaloost. Viimastel aastatel on Etkind süvenenud antropotseeni ajastu poliitika, süsinikuvaba globaalmajanduse ja Ida-Euroopa julgeoleku teemadesse.

Barend van Heusden, Groningeni Ülikooli kultuuri ja kognitsiooni professor, kelle uurimistöö fookuses on ajukeskne kultuurikäsitlus. Van Heusden on muuhulgas vedanud Hollandi kultuurihariduse õppekava reformimisele suunatud suurprojekti Kultuur peeglis.

kaks uut filosoofiaraamatut

Keel, vaim, tunnetus ja tõlgendus. Raamatuesitlus

Kutse ettekannete esitamiseks 14. varauusaegse filosoofia konverentsile (NWEMP)

14. varauusaegse filosoofia konverents toimub 28.–29. septembril 2024 Tartu Ülikoolis. Konverentsid toimuvad inglise keeles.
mets

Juubelihõngulises kevadkoolis arutletakse eluteaduse mõtte arengu üle