Skip to main content
Foto:
Erakogu

Kogumiku "Esseid vabadusest 20. sajandi poliitikafilosoofidelt" esitlus

24.05 kell 18, Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19) esitletakse kogumikku "Esseid vabadusest 20. sajandi poliitikafilosoofidelt" (AER sari, kirjastus Vabamõtleja).

Kogumikust ja laiemalt vabaduse rollist tänases maailmas vestlevad filosoofid Ahto Lobjakas ja Mats Volberg. Vestlust juhib Leo Luks.

Kogumik ning teised Vabamõtleja mõttekirjanduse raamatud on müügil soodushinnaga.

Pärast väike veinilaud.

Raamatu tutvustus: 

Vabadus on lääne ühiskonnas elavate inimeste jaoks üks keskseid väärtusi, mille piiramisele reageeritakse valuliselt. Üldiselt nõustutakse sellega, et ühiskonna toimimiseks tuleb vabadusi mõnevõrra piirata. Kuid mil määral? Milliste õigustuste alusel? Ning kas vabaduse mõiste on ühiskondlikkes debattides kasutusel üheselt mõistetavana?

Kõigile nendele küsimustele üritabki vastata tõlkekogumik „Esseid vabadusest 20. sajandi poliitikafilosoofidelt“ Kogumik sisaldab 11 teksti 10-lt filosoofilt, kes on viimase sajandi vältel vabaduse üle arutlenud.  Kõiki autoreid võib nimetada suisa klassikuteks, tuntuimad mõtlejad on raamatus Isaiah Berlin, Hannah Arendt ja Quentin Skinner. Raamatu on koostanud Tanel Vallimäe. Pedagoogilise järelsõna on raamatule kirjutanud Mats Volberg.

#instituudist
library, floor, raamatukogu, põrand

HVFI raamatukogu suvel 2022

Jaga
01.07.2022
#instituudist
people, forest, inimesed, mets

Filosoofia ja semiootika instituut tähistas 15. aastapäeva matkates

Jaga
01.06.2022
#instituudist
lights, flags, lipud, tuled

Tunnustamine

Jaga
31.05.2022