/Unsplash

K-pop ja Korea laine läbi semiootiku pilgu

K-pop võib küll paljude jaoks seostuda vaid muusikastiiliga, kuid tegelikult on selle juured palju sügavamal. Semiootika doktorant Eleni Alexandri selgitab värskes teadusartiklis, et K-pop on osa Hallyu-st ehk Korea lainest ehk kultuuriekspordist, mis pidi riigi välja tooma 1990. aastate lõpu majanduskriisist. K-popi populaarsusel on oma osa ka välismaistel mõjudel, mille algne eesmärk oli ülejäänud maailmaga ühisosa leidmine, kuid nüüdseks on just K-pop see, millest välismaised artistid enda loometöös eeskuju võtavad. Nii sellest saanud omalaadne sümbioos, milles on esindatud nii Korea kui lääne muusikale omased jooned. K-pop on juba toonud Lõuna-Korea majandusele miljardeid, aga selle edu kasvab ilmselt veelgi.

Loe pikemat kokkuvõtet ERR teadusportaalist Novaator.

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Rahvusvahelisel kontserdil Linnujämmil esinevad Tartu Lodjakojas üle-euroopalised rahvuslinnud, muusikud ja luuletajad

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Linnupesade sari: botaanikaaia tiigi helid toob kuuldele David Rothenberg

European mink

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?