Margot Must

Filosoofide kokkutulek „Elutarkus ja elutartus“ 17. mail

Raamatu "Filosoofia ja elu" kaanefoto

Kõik endised ja praegused filosoofiatudengid on oodatud kohtuma 17. mai õhtul kell 18 Philosophicumi (Jakobi 2, III korrus).

Kohtumisel jagavad (endised) tudengid oma filosoofiaõpingute ja Tartu-elu mälestusi, peale seda on võimalus vabaks aruteluks endiste ja praeguste tudengite ning õppejõudude vahel.

Seintele plaanime panna plakatid varasematest sündmustest.

Olete väga oodatud!

Palume oma tulekust teada anda kuni 12. maini SIIN, et teaksime, palju süüa ja juua varuda.

Järelikult, kui kõneldakse filosoofia õppimisest, siis peetakse silmas mitte lihtsalt mõningate, olgugi tähtsate ja huvitavate filosoofiliste küsimuste tundmaõppimist, vaid oskust paremini mõista elu ja viljakamalt töötada rahva hüvanguks.“

„Filosoofia ja elu“ M. P. Baskin 1961

Palume jagada kutset lahkelt ka oma õpingukaaslastega!

18. mail 2024 ootame kõiki ringkäikudele, kus teadusfilosoofia kaasprofessor Endla Lõhkivi tutvustab Jakobi 2 õppehoonet. Ringkäik liigub läbi kõigi korruste - vaadatakse eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, filosoofia ja semiootika instituudi, ajaloo ja arheoloogia instituudi ning dekanaadi ruume, kus enne hoone renoveerimist asusid keemikute ja farmatseutide auditooriumid, tööruumid ja laborid.

Kellaaeg: 13.30-14.10 ja 14.30-15.10.
Toimumiskoht: Kogunemine Jakobi 2 fuajees liftide juures
Kontaktisik: Enda Lõhkivi, endla.lohkivi@ut.ee

Kokkutulek on osa ülikooli suurest vilistlaskogunemisest 18. mail 2024, mis kannab pealkirja „Tagasi ülikooli“.

Alates 1. aprillist kuni 17. maini on müügil 45-eurosed mõtliku Tiksu* piletid. Kohapeal saab osta ainult särtsaka Tiksu* 70-euroseid pileteid.

Piletiostuga toetad vilistlaste kokkutuleku toimumist ja pääsed õhtusele suurejoonelisele peole, mille peaesineja on 2 Quick Start. Peol esinevad veel Justament ja puhkpilliorkester Popsid ning muusikat mängib DJ Kalev K. Õhtut juhivad Andres Dvinjaninov ja Saara Pius. Piletid on müügil Piletitaskus.

Kui sul on juba teada spetsiaalselt sellele õppekavale/instituudile/osakonnale vm mõeldud üritus, siis lisa see info siia juurde. Lisaks saad Tartu [eel]arvamusfestivalil osa võtta ülikooli aruteludest ning osaleda ühislaulmisel ja õhtusel peol ülikooli spordihoones. Oodatud on kõik vilistlaspere liikmed, kel põues side oma alma mater’iga ja soov õpingukaaslastega ühiselt veedetud ülikooliaega meenutada. Teretulnud on ka kõik teised ülikooli sõbrad.

Lisateavet ürituse kohta jagatakse ülikooli kodulehelFacebookis ja Instagramis

Jakobi 2 õppehoone Toomemäe poolt

Ringkäigud vanas keemiahoones

Tartu Ülikooli vilistlased 2019. aasta kokkutulekul, teklid peas.

Tule vilistlaste kokkutulekule koos sõpradega

Juri Lotmani visand, kus ta ise on kujutatud kotkana ja tema abikaasa jänesena laua taga, kus pits ja kohvitass ning jänesel käes raamat.

Semiootikute kokkutulek 17. mail