Autor:
Juri Lotman

Semiootikute kokkutulek 17. mail

Image
Juri Lotmani visand, kus ta ise on kujutatud kotkana ja tema abikaasa jänesena laua taga, kus pits ja kohvitass ning jänesel käes raamat.

Eile õppinud ja täna õppivad semiootikud on kõik oodatud kogunema 17. mail. Jakobi 2 õppehoone on lahti ja meie õppejõud ning teised toredad inimesed siin hommikust õhtuni. Olete oodatud läbi astuma ja juttu puhuma.

Kell 17 algab semiootiline jalutuskäik läbi oluliste kohtade, et jõuda Saksa kultuuriinstituuti meeleolukale õhtule. Koguneme Jakobi 2, III korrusel osakonna koridoris.

Kell 1822 (taas)kohtumine Tartu Saksa Kultuuri Instituudis, kus endised tudengid meenutavad õpinguid ja räägivad oma tänasest elust ning praegused tudengid jagavad ka oma muljeid. 

Plaate keerutab DJ Daysleeper ehk meie vilistlane ja semiootika rakenduskeskuse tegevjuht Martin Oja.

Palun anna oma tulekust teada SIIN, et teaksime palju süüa ja juua varuda. Registreerumine on avatud 12. maini (k.a). 


18. mail 2024 ootame kõiki ringkäikudele, kus teadusfilosoofia kaasprofessor Endla Lõhkivi tutvustab Jakobi 2 õppehoonet. Ringkäik liigub läbi kõigi korruste - vaadatakse eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, filosoofia ja semiootika instituudi, ajaloo ja arheoloogia instituudi ning dekanaadi ruume, kus enne hoone renoveerimist asusid keemikute ja farmatseutide auditooriumid, tööruumid ja laborid.

Kellaaeg: 13.30-14.10 ja 14.30-15.10.
Toimumiskoht: Kogunemine Jakobi 2 fuajees liftide juures
Kontaktisik: Enda Lõhkivi, endla.lohkivi@ut.ee


Kokkutulek on osa ülikooli suurest vilistlaskogunemisest 18. mail 2024, mis kannab pealkirja Tagasi ülikooli“.

Alates 1. aprillist kuni 17. maini on müügil 45-eurosed mõtliku Tiksu* piletid. Kohapeal saab osta ainult särtsaka Tiksu* 70-euroseid pileteid. 

Piletiostuga toetad vilistlaste kokkutuleku toimumist ja pääsed õhtusele suurejoonelisele peole, mille peaesineja on 2 Quick Start. Peol esinevad veel Justament ja puhkpilliorkester Popsid ning muusikat mängib DJ Kalev K. Õhtut juhivad Andres Dvinjaninov ja Saara Pius. Piletid on müügil Piletitaskus.

Kui sul on juba teada spetsiaalselt sellele õppekavale/instituudile/osakonnale vm mõeldud üritus, siis lisa see info siia juurde. Lisaks saad Tartu [eel]arvamusfestivalil osa võtta ülikooli aruteludest ning osaleda ühislaulmisel ja õhtusel peol ülikooli spordihoones. Oodatud on kõik vilistlaspere liikmed, kel põues side oma alma mater’iga ja soov õpingukaaslastega ühiselt veedetud ülikooliaega meenutada. Teretulnud on ka kõik teised ülikooli sõbrad.

Lisateavet ürituse kohta jagatakse ülikooli kodulehelFacebookis ja Instagramis

 

 Fotol Juri Lotmani visand, ©Tallinna Ülikool, Juri Lotmani semiootikavaramu

Vilistlaste kokkutulek

Laupäeval kogunevad kokkutulekule tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased

Jakobi 2 õppehoone Toomemäe poolt

Ringkäigud vanas keemiahoones

Raamatu "Filosoofia ja elu" kaanefoto

Filosoofide kokkutulek „Elutarkus ja elutartus“ 17. mail