Autor:
Foto autor: Raul Keller

Filosoofia ajaloo kaasprofessor Roomet Jakapi näitab mais Klassikaraadio saates „Vinüül“ muusikalisi pilte 

Fotol: Roomet Jakapi kandmas ette helilooja John Cage'i loengut "45' for a Speaker". Foto autor: Raul Keller.

Roomet Jakapi on filosoofia ajaloo kaasprofessor, filosoofia ajaloo õppetooli juhataja ja vokalist, kes ansamblite Kreatiivmootor, Impromachine4000 ja Punkt Nihu solistina loob eksperimentaalset ja improvisatsioonilist muusikat. Mais kutsub ta endaga Klassikaraadiosse heliseiklusele: „kus muusikast tõukuvad meenutused mõistlikku tervikut ei moodusta.“  

„Vinüül“ on eetris laupäeviti kell 21 ja kordub pühapäevadel kell 23. Saatesarja leiab Klassikaraadio kodulehelt.    

Roomet Jakapi toob välja, et tänaseks ongi tal kaks ametit, mida saab omavahel päris hästi ühendada ja mis aitavad tal vaimu tasakaalus hoida, kuigi esitavad mõlemad kõrgeid nõudmisi. Suur huvi filosoofia vastu tekkis tal keskkooli ajal ning teoloogia bakalaureuseõpingute käigus, võttes filosoofiat kõrvalerialana, saabus ka äratundmine, et ta soovib jätkata filosoofiaõpinguid magistrantuuris ja doktorantuuris. Olles pärit kodust, kus ema oli klaveriõpetaja ja isa klassikalise muusika fänn, saatis muusika Roomet Jakapit juba sünnist saati ning keskkooli lõpuks teadis ta, et tahab tegelda nii muusika kui filosoofiaga. 

Jakapi toob näiteid, et: „leidub kuulsaid filosoofe, kes on teatud määral tegutsenud ka heliloojana, nt Friedrich Nietzsche ja Theodor Adorno. Mõlema teoseid on ka plaadistatud ja loomulikult on mul need plaadid riiulis. Väga huvitav kuju on ka Henry Flynt, filosoof ja muusik, keda saab seostada kunagise avangardse kunstiliikumisega Fluxus. Need olid esimesed näited, mis meelde tulid.“ 

Roomet Jakapi akadeemilised uurimisteemad on seotud filosoofia ajaloo ja religioonifilosoofiaga ning ta annab kõigil õppeastmetel mitmeid kursuseid. Hea ülevaate tema tegevusest õppejõu, teadlase ja muusikuna saab külastades tema kodulehekülge.

Pikema vestluse Roomet Jakapiga leiab meie Facebooki lehelt:

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Raamatu kaas

Friedrich Nietzsche tõlketeose „Viis eeskõnet viiele kirjutamata raamatule“ esitlus

Inimesed aias, istumas murul, taamal kasvuhoone

Ökosemiootikud algatavad Ülejõe, Kvissentali ja Raadi kohalugude kogumise

Kontserdil „180 aastat Clara Schumanni kontsertidest Tartus“ esinenud pianistid.

Toimus selle õppeaasta esimene „Harmonia Universitatise“ kontsert