ERM-is avati Juri Lotman 100 teemaline näitus

4. veebruarist on Eesti Rahva Muuseumis avatud Juri Lotman 100 üritustesarja raames näitus "Rännak Lotmani semiosfääris". Avamisüritusel andis Aktuaalsele Kaamerale intervjuu ka kultuurisemiootika professor Peeter Torop. Kuula intervjuud err.ee uudiseportaalis. Lisaks kajastas näituse avamist ka Tartu Postimees.

Ühe kuulsaima Eestis tegutsenud humanitaarteadlase teene on mõjuka Tartu-Moskva semiootikakoolkonna rajamine, maailma esimese semiootikaajakirja algatamine ning mõiste „semiosfäär“ väljapakkumine. Lotmani tehtud töö laiendas semiootika ulatust inimkultuuri kui keeruka, iseennast piiritleva ja loova terviku mõistmiseks. Lotmani sajanda sünniaastapäeva on UNESCO valinud oma 2022. aasta juubelite programmi. Näitus külastab hiljem Peterburi, Pariisi ja Thessalonikit ning teisi rahvusvahelisi sihtkohti. Eesti Rahva Muuseumis on näitus avatud 4. veebruarist 20. aprillini.

Näitus on osa Juri Lotman 100 üritustesarjast, mis on pühendatud Tartu Ülikoolis töötanud ning õpetanud semiootiku Juri Lotmani 100. sünniaastapäevale. Üritustesarja korraldamisel teevad koostööd Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ning Eesti Semiootika Selts. Üritustesarja üheks tipphetkeks on veebruari lõpus toimuv kongress, mille viimane osa (27-28. veebruar) toimub Tartu Ülikoolis.

Foto: Maria Kilk

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

"Mälupüüdja" detail

Näituse „Ellujäämise poeetika” avab 9. mail vestusring