Pixabay

Aruteluseminar „Feelings, Actions, and Thoughts in the First Days of Full-Scale War in Ukraine“

Tartu Ülikooli semiootika osakond võõrustab 9. mail algusega 14.15 teaduslikku diskussiooni „Feelings, Actions, and Thoughts in the First Days of Full-Scale War in Ukraine“.

Feelings, Actions, and Thoughts in the First Days of Full-Scale War in Ukraine

Vene Föderatsioon alustas 24. veebruaril Ukrainas agressiivset sõjategevust. Paljude inimeste jaoks eelnes sellele kuudepikkune ärev valmistumisaeg: mõned koondasid ellujäämisvarusid, mõned liitusid esmaabikursustega, teised jälgisid pidevalt uudiseid ja sõjaennustusi. Neile ukrainlastele, kes olid sisepagulastena pääsenud vaenutegevusest Donbassis, võis vene rünnaku ootamine olla veelgi raskem.

Millised olid esimesed mõtted ja praktilised reaktsioonid sõja puhkemisele? Millest lähtudes langetati otsuseid paigale jääda või põgeneda? Miks otsustasid inimesed osaleda vabatahtlikena? Millised olid kõige olulisemad otsused, mida langetada?

Pärast mitmete eetiliste ja metodoloogiliste asjaolude vaagimist esitas Kiievis asuv mõttekoda Cedos need küsimused Ukraina kodanikele mitteesindusliku kvalitatiivse veebiküsimustiku vormis. Vastused saadi rohkem kui 550 inimeselt.

Kutsume teid kaasa arutlema Ukraina inimeste tunnete, mõtete ja tegevuste üle sõja esimestel päevadel.

Esinejad:

🔵 Anastasia Bobrova, analüütik ja teadur, Cedos, Tartu Ülikooli semiootika osakonna vilistlane;

🟡 Dr Valeria Lazarenko, analüütik ja teadur, Cedos, külalisteadur, Leibniz-Institut für Raumbezogene Sozialforschung, PhD sotsiaalpsühholoogias.

Ingliskeelne hübriidseminar toimub Jakobi 2-306 ja Zoomis.

Facebooki sündmuse leiate siit.

Zoomis saab seminariga liituda:

***

Cedos on sõltumatu kogukonnapõhine mõttekoda, mis on uurinud sotsiaalset arengut alates 2010. aastast. Cedos viib läbi päevakajalisi uuringuid ja analüüse linnauuringute, asustuse, hariduse ja migratsiooni teemadel.

kaks uut filosoofiaraamatut

Keel, vaim, tunnetus ja tõlgendus. Raamatuesitlus