Aprillikuu loodusõhtul räägib Timo Maran šaakalist semiootiku vaatenurgast

Loodus on pidevas muutumises ning liikide levilad kasvavad ja kahanevad samuti järjepanu. Aprillikuu loodusõhtul räägime võõrliikidest šaakali näitel ning külla tuleb semiootik Timo Maran. Loodusõhtu “Šaakali lugu: võõrast omaks?” toimub 5. aprillil 2017 kell 18.00 Tartu ülikooli loodusmuuseumis Vanemuise 46.

Kui inimene kohtab oma elukeskkonnas mõnd uut taime- või loomaliiki, siis tundub esmalt, et midagi on korrast ära. Loodusõhtul püüame selgust saada, kuidas inimkultuur uued liigid vastu võtab ning kuidas uued liigid endale tähenduse saavad. Kas "võõrliik" tähendab alati halba? Kuidas jõudis meile šaakal ja mida ta meile keskkonnakonfliktide kohta õpetanud on?

Loodusmuuseumi 215. aastapäeva puhul näitame enne loodusõhtut kell 17.45 ajaloolisi kroonikakaadreid loodusmuuseumist.

Loodusõhtud muuseumis toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval. Loodusõhtu pääse on 3 eurot, mida saab tasuda enne üritust muuseumi kassas.

Loodusõhtut modereerib Veljo Runnel.
Ürituse toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.​

Tartu ülikooli loodusmuuseum