17.-19. augustini toimub Willipu Külalistemajas ökosemiootika suveseminar "Normid ja tervis"

17.-19. augustini leiab Willipu Külalistemajas (Tartumaa, Alatskivi vald, Pusi küla) aset ökosemiootika suveseminar "Normid ja tervis", mis keskendub järgmistele probleemidele:

Elame ühiskonnas, kus tuleb pidevalt püüelda tervislikkuse poole. Tervislikkus on omandanud moraalse ja poliitilise mõõtme. Mistõttu on asjakohane küsida, kuidas on seotud tervis ja norm? Kes kehtestab normid, mis peaksid määratlema tervisliku seisundi, ning kus seda tehakse? Kes, kus ja kuidas määratleb tervise? Kas tervis tähendab normaalseisundit või on tegemist pigem normide loomise võimega? Kas tervis on objektiivne tõsiasi või subjektiivne tähendusloomeprotsess? Kes aga viimasel juhul on see subjekt, kelle tervisest räägime? Kas tervise mõiste on piiratud vaid elusorganismidega või saame seda laiendada ka näiteks kultuurile, ühiskonnale, organisatsioonile ja institutsioonile? Millal muutub sel puhul tervis kõigest metafooriks? Sidudes tervise normatiivsusega – st normide kehtestamisega –, ei ole meil võimalik kõnelda isoleeritud üksikindiviidi tervisest – viimane kujuneb alati välja tähendustavas suhtluses keskkonnaga ja teistega. Tervis ei ole seega piiritletud enam indiviidiga, vaid omandab ökoloogilise ulatuse.

Osavõtuks registreerimine 9. augustini aadressil https://goo.gl/forms/r5Ip9a5WJqyQ7fG23.

Seminari töökeel on eesti keel.

KAVA

Reede, 17. august

17.00 buss Tartust Pusi külla

18.30 avasõnad

18.45 Kalevi Kull "Tervis rakust ökosüsteemini, ilma normideta"

19.30 Silver Rattasepp Peter Wessel Zapffest

20.00 õhtusöök

21.00 meelelahutus

Laupäev, 18. august

8.30 hommikusöök

9.30 Margus Ott "Tervis, tulevik ja ter(a)vik"

10.15 Kaie Kotov "Holistiline vaade tervisele"

11.00 kohvipaus

11.15 Jüri Lipping "Nietzsche 'suur tervis' ehk kuidas teha oma haigusloost tervisetõend"

12.00 loodusretk

13.30 lõuna

14.30 Hasso Krull "Tervis kui leping: animistlik vaade"

15.15 Katrin Alekand "Normid ja tervis(likkus) kehamuutmistehnikate ja kehatehnikate    vaatepunktist"

16.00 kohvipaus

16.15 Ken Kalling "Eugeenikast"

17.00 Marko Uibu "Tervisepüüdlused, minavaimsus ja loomulikkus"

17.45 hingetõmbepaus

18.00 ümarlaud

19.00 õhtusöök

21.00 meelelahutus

Pühapäev, 19. august

8.30 hommikusöök

10.00 Andre Uibos ajateenistuslikust tervisest

10.45 Sven Anderson

12.00 lõuna

13.00 tagasi Tartusse

Üritust aitavad korraldada TÜ semiootika osakond, ELUSi Jakob von Uexkülli keskus, Eesti Semiootika Selts, doktorikool ning finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).