erakogu

XXII semiootika sügiskool: UTOOPIA JA DÜSTOOPIA

4.-5. novembril toimub Tartu tähetorni läänesaalis XXII semiootika sügiskool, mille teemadeks on utoopia ja düstoopia.

Sügiskooli visuaal koos pealkirja, kuupäevade ja toimumiskohaga

Sügiskooli on oodatud semiootikud, õppejõud, tudengid ning kõik utoopia, düstoopia ja semiootika sulanduvast mitmekülgsusest huvituvad inimesed.

Selleaastase sügiskooli põhiteema, utoopia ja düstoopia, lähtub tõdemusest, et tõelisuse ja soovitud reaalsuse vahele jääb alati mingisugune pinge, nihestus, mis kujutab endast äärmiselt viljakat territooriumi. Täna utoopilise või düstoopilisena tunduv võib homme muutuda argireaalsuseks.

• Kuidas unistada reaalsustaju kaotamata?
  • Kuidas saab utoopiast düstoopia?
  • Milliseid olemise viise võib ette kujutada, kui isegi reaalsus võtab düstoopilisi vorme?
  • Millised on meie isiklikud düstoopiad?
  • Mis üldse on utoopia või düstoopia?
  • Mida tähendavad utoopia või düstoopia maailmas, kus võimatu ja võimalik sulanduvad aina ühtsemaks massiks?
  • Milliseid rolle mängivad meie arusaamad maailma äärmustest?
  • Mis juhtub pärast utoopilist või düstoopilist lõpplahendust?

Neile ja paljudele teistele utoopilis-düstoopilistele küsimustele otsime vastuseid selleaastases sügiskoolis!

Kahe päeva jooksul avavad kuulajate meeli kaheksa tundliku sotsiaalse närvi, avara maailmavaate ja sügava kultuuriteadliku pilguga esinejat. Ettekanded, töötoad, loengud ja üllatused võimaldavad kohtuda erinevatel utoopiatel ja düstoopiatel, näitavad meile tuleviku ja oleviku keerukat ja poeetilist palet ning viivad meid uutesse, aina lotmanlikult plahvatuslikematesse reaalsustesse. Esimese päeva lõpus toimub Mülä baaris ühispidu, kus saab võita viktoriini raames auhindu ning nautida düstoopilise tooniga mängleva Viktor Kuu live-kontserti. Päeva jooksul saab süüa, õhtust programmi saadab sponsorite pakutud keelekaste.

Sügiskoolis kohtuvad Tartu-Moskva koolkonna traditsioonid ja uus, üha utoopilisem või siis düstoopilisem maailm.

Lisainfo leiab sügiskooli kodulehelt ja samuti Facebookist.

Osalemiseks palume täita registreerimisvormi.

Osalemise kinnitab osalustasu maksmine Eesti Semiootika Seltsi arvele summas 25€.
EESTI SEMIOOTIKA SELTS MTÜ
EE157700771003257930
Makse selgitusse märgi palun: XXII sügiskool [perekonnanimi]

Lisainfo: mia.riin.roosalu@ut.ee

Semiootika ja kultuuriteooria magistriõppe infotund

Semiootika ja kultuuriteooria magistriõppe veebiinfotund toimub 23. mail kl 16.15 Zoomis. Infotunnis annab programmijuht ülevaate magistriõppe programmist ning kõigil osalejatel on võimalus ka kohapeal küsimusi esitada.
Värviline pilt kirjaga AOraamatukogu.

Ao- ja ööraamatukogu tulevad taas!

Pilt Aurora Ruusist.

Aurora Ruus: üliõpilasesindaja on lüliks tudengite ja ülikooli vahel