VIII rahvusvaheline balti kirjakultuuri sümpoosion "Kontinent Herder: Empaatia, sümpaatia ja antipaatia poeetikas ning poliitikas"

24.-26. septembrini toimub Tartu Ülikoolis rahvusvaheline sümpoosion Johann Gottfried Herderi (1744-1803) kultuuri-, moraali-, ajaloo- ja poliitikafilosoofiast. Sümpoosion keskendub Herderi sümpaatia [Mitgefühl] ja empaatia [Einfühlung] käsitlustele ning nende tunnetus- ja tundevõimete rollile ja väljendustele inimlikus keele- ja kultuuriloomes, ajalootunnetuses ning ühiskondlikus ja poliitilises interaktsioonis. Sealjuures tulevad lähema vaatluse alla Herderi arusaamad rahvusvahelisest õiglusest ning Euroopast kui kultuurilisest ja poliitilisest ühisruumist ning tema seosed Liivimaa ning Riiaga. Tähelepanu pälvib ka Herderi eriilmeline retseptsioon. Sümpoosioni avaloengu peab Prof. Wolfgang Pross (Berni Ülikool). Manusesse on lisatud sümpoosioni programm.

Sümpoosioni korraldajateks on Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituut, riigiteaduste instituut ja filosoofia ja semiootika instituut, ETA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ja Eesti Goethe-Selts.

Sümpoosioni töökeeled on saksa ja inglise keel. Konverentsi programm.

Kõik huvilised on oodatud osalema. Oma osalusest palun teatada Kadi Kähär-Petersonile kadi.kahar [ät] gmail.com.
Lisainformatsioon: Dr Liina Lukas (liina.lukas [ät] ut.ee) või Dr Eva Piirimäe (eva.piirimae [ät] ut.ee).