Veebikonverentsil mõtestatakse kollapsit ja väljasuremist

Stockholmi Ülikool ja Tartu Ülikool korraldavad 28.–29. aprillil veebikonverentsi kollapsi ja väljasuremise kultuurilise kujutamise teemal. Konverents toob kokku Euroopa ja Ameerika mitmekesise teadlaskonna, kelle uurimisteemadeks on kunst, kirjandus ja diskursus.

Konverentsi eesmärk on mõtestada kollapsi ja väljasuremise kultuurilisi aspekte, näha nende omavahelist seost ja käsitelu eri kultuurivaldkondades. Üritust korraldavad Tartu Ülikooli ökosemiootika ja keskkonnahumanitaaria professor Timo Maran ja romanistika professor Sara Bédard-Goulet koostöös Stockholmi Ülikooli romanistika ja klassikalise filoloogia osakonnaga.

„Viimastel aastatel on avalikus ruumis aina enam nähtavale tulnud kollapsi diskursus, mille kohaselt oleks justkui juba liiga hilja kliimamuutustele reageerida,“ selgitas konverentsi kaaskorraldaja ja Stockholmi Ülikooli kaasprofessor Christophe Premat. „Bioloogiliste liikide väljasuremine ja tuttavate looduslike koosluste kadumine võimendavad kollapsi kultuurilisi kujundeid,“ lisas professor Timo Maran.

Praeguse keskkonnakriisi tingimustes on kollapsi ja väljasuremise teema konverentsile kokku toonud 25 esinejat eri riikidest ja humanitaarteaduste distsipliinidest. Need uurijad täiendavad oma ettekannetega väljasuremisuuringute kasvavat teadussuunda ja keskkonnahumanitaaria arengut üldisemalt.

Konverents toimub Zoomi keskkonnas ja osavõtt on kõigile tasuta. Üksikasjaliku kava ja Zoomi lingi leiab konverentsi kodulehelt. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Lisateave:
Timo Maran, Tartu Ülikooli ökosemiootika ja keskkonnahumanitaaria professor, 737 6139, timo.maran@ut.ee
Sara Bédard-Goulet, Tartu Ülikooli romanistika professor, 5303 2175, sara.bedard-goulet@ut.ee