Kuni 15. märtsini on võimalik esitada avaldus ingliskeelsele filosoofia magistriõppekavale kandideerimiseks. Kandideerima on oodatud kõik, kes otsivad võimalust õppida rahvusvahelises keskkonnas, et seeläbi avardada oma maailmapilti ning panna juba varakult alus mitmekesisele suhtlusvõrgustikule. 10 õppekohta on õppekaval kaetud sihtstipendiumitega, tänu millele on õppimine tudengi jaoks tasuta.
Filosoofia õppekavale on oodatud kandideerima erineva taustaga üliõpilased, sest vastuvõtu eeltingimuseks on bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon mis tahes erialal. Filosoofia õppekava on ka väga paindlik, toetades õpinguid lähtuvalt õpilase akadeemilisest taustast ning karjääriplaanidest. Suur osa õppetööst toimub individuaalse õppeplaani alusel, mille aitab õpilasel koostada selleks määratud juhendaja. Näiteks saab iga õpilane ise otsustada, kui suure osa tema õppetööst moodustavad seminarid ja loengud ning kui palju pühendada individuaalsele uurimistööle. Selline õppekava ülesehitus soodustab ka interdistsiplinaarset uurimistööd. Näiteks võib oma õpinguid vaimufilosoofias toetada psühholoogia ainetega, teadusfilosoofia juurde võtta aineid loodusteadustest või poliitikafilosoofia õpinguid rikastada riigi- ja õigusteaduste ainetega.
Eeldusaineid ei ole õppekaval kehtestatud, küll aga tuleb ingliskeelsele õppekavale kandideerimiseks tõendada oma inglise keele oskust vähemalt tasemel B2.
Ingliskeelsetele õppekavadele kandideerimine ei piira suvel eestikeelsetele õppekavadele kandideerimist.
Tutvu vastuvõtutingimustega lähemalt ning esita avaldus. Loe filosoofia õppekaval õppimisest ülikooli kodulehelt.
Lisainfo:
Merike Reiljan
filosoofia MA õppekava koordinaator
merike.reiljan@ut.ee