Teichmüllerist räägib eesti mõtteloo seminaris teadur Jaanus Sooväli

Kolmapäeval, 30. aprillil kell 16.15 Jakobi 2, ruumis 327 räägib eesti mõtteloo seminaris filosoofia ajaloo teadur Jaanus Soovälis Gustav Teichmülleri perspektivismist.

Jaanus Sooväli sai äsja Šveitsi Sciex Fellowship'i teostamaks 9-kuulist uurimistööd Teichmülleri arhiivis Baselis. Ühtlasi on hea meel, et Ilmamaal on kavas Teichmülleri köite koostamine, millele Jaanus ka kaasa aitab.

Gustav Teichmüller oli 17 aastat (1871-1888) Tartu Ülikooli filosoofiaprofessor. Tema loomingu põhiosa moodustavad mõisteajaloolised uurimused, mida hindasid kõrgelt ka mitmed 19. sajandi autoriteetsed filosoofid. Laiemalt on ta tuntud tänu oma perspektivismile, mis on nähtavasti ka üsna otseselt mõjutanud F. Nietzsche perspektivismi väljakujunemist.

Eesti mõtteloo seminar on interdistsiplinaarne seminar, mida korraldab filosoofia osakond eesti mõtteloo rahvusprofessuuri raames. Informaalses õhkkonnas arutatavad erinevate teaduskondade õppejõud ja üliõpilased eesti mõtteloo võtmeisikute ning -teemade üle.

Järgmine eesti mõtteloo seminar toimub 7. mail kell 16.15, siis räägib EHI direktor prof. Tõnu Viik eesti kultuurist.

Kõik huvilised on oodatud!