8.–10. novembrini toimub Tartus ingliskeelne rahvusvaheline konverents „Hübriidsete looduste semiootika: inimmõjulised ökosüsteemid, multimodaalsused ja muutunud omailmad“ („Semiotics of hybrid natures: Anthropogenic ecosystems, multimodalities, transformed umwelts“). Konverentsil arutletakse, kuidas inimmõju ja tehnoloogilised võimalused kujundavad uut tüüpi suhteid inimeste ja teiste bioloogiliste liikide vahel.
Hübriidsete looduste all peetakse silmas eri liikide, tehnoloogiliste keskkondade ja uute meediumide keerukaid seondumisi. Sellist inimmõjuga loodust on tänapäeva maailmas aina enam ning selle uurimine on eri valdkondade koostöös oluline. Konverentsi eesmärk on vahetada teadmisi hübriidsete looduste eri ilmingute kohta ning töötada välja sobivaid uurimismeetodeid ökosemiootikas ja teistes keskkonnahumanitaaria valdkondades.
Külalisesinejad on ökokriitik ja teadusuuringute direktor Nathalie Blanc Prantsusmaalt (CNRS / Pariisi Diderot’ Ülikool), filosoofiadotsent Morten Tønnessen Norrast (Stavangeri Ülikool) ja keskkonnahumanitaaria teadur Kati Lindström Rootsist (Kuninglik Tehnikakõrgkool KTH). Kokku on konverentsi programmis üle 30 esineja.
Jakobi 2 õppehoones toimuvale konverentsile on kõigil huvilistel võimalik registreeruda 20. oktoobrini. Lisateavet leiab konverentsi kodulehelt.
Konverentsi korraldavad Rahvusvahelise Biosemiootika Ühingu egiidi all Tartu Ülikooli semiootika osakond ja Eesti Semiootika Selts. Konverentsi toetavad sihtasutus Eesti Teadusagentuur (PUT1363) ning Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond.
Lisateave: Nelly Mäekivi, konverentsi korraldustoimkonna liige, 5695 3709, hybridnatures@gmail.com