Foto:
Andres Tennus

Professor Reet Ausi kursus loob paremat homset

Tartu Ülikooli vabade kunstide professor moekunstnik Reet Aus alustab sügisel kursusega „Kuidas luues maailma parandada“, mille eesmärk on tõsta üliõpilaste keskkonnateadlikkust ja suunata neid jätkusuutlikuma tarbimise suunas.

Plaanime kursusel mõtiskleda inimtegevuse mõju üle ümbritsevale, et mõista, kuidas sai ühel hetkel jätkusuutlikkusest alternatiiv ja hävingust normaalsus. Arutleme, mil moel ja kas üldse saame luua paremat homset.

Reet Aus

Kursuse jooksul arutletakse paljude erinevate keskkonnahoiuga seotud teemade üle: jäätmekäitlus, taaskasutus, jätkusuutlik linnaruum, keskkonnaaktivism ja palju muud. Kursusel osalejad saavad praktikumide käigus ka ise jäätmejaama külastada ning pakkuda välja lahendusi, kuidas keskkonnasäästlikke muutusi ellu viia.

Loengute ja praktikumide kõrval toovad kursusele lisaväärtust paneeldiskussioonid, kus tudengid saavad nii omavahel kui õppejõuga mõtteid vahetada ning arutleda erinevate kestliku arenguga seotud teemade üle.

Vabade kunstide professor kutsutakse ametisse üheks akadeemiliseks aastaks ja tema loengud on avatud kõigile huvilistele. Moe-, filmi- ja teatrikunstnik Reet Aus on kolmekümnes silmapaistev loovisik, kes seda ametikohta on hoidnud.

#õppimine
kuusk

Õppimine

15.07.2022