Praktilise filosoofia kursus gümnaasiumi õpilastele

Tartu Ülikooli filosoofiaosakond koostöös Teaduskooliga pakub gümnaasiumiõpilastele praktilise filosoofia kursust.

Kursus on sulle, kui tahad arendada oma arutlus- ja väljendusoskust ning sind huvitavad küsimused nagu: Millised teod on moraalsed? Kes on filosoofilised anarhistid ja mis õigustab riikide olemasolu? Milline on hästi elatud elu? Kas tulevikus laste geneetiline disainimine võiks olla lubatud? Millistele küsimustele teadlased parimagi tahtmise puhul vastata ei saa? Kuidas reageerida, kui oled eriarvamusel sinuga sama targa ja sama informeeritud inimesega? Tegeleme kursusel nende ja paljude teiste põnevate filosoofiliste küsimustega ja räägime, kuidas on need küsimused olulised isiklikus elus ja ühiskondlikes debattides.

Kursus algab 7. oktoobrilRegistreerumine.