Autor:
Kairit Leibold, ERR

Meelis Friedenthal pälvis kultuurkapitali kirjanduse proosaauhinna

Emakeelepäeval kuulutati Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali proosapreemia laureaadiks Tartu Ülikooli mõtteloo ja Läänemere regiooni intellektuaalse ajaloo kaasprofessor ja kirjanik Meelis Friedenthal teose „Punkti ümber“ eest. Tegu on ühe tähtsaima riikliku kirjandusauhinnaga.

Vikerraadio kirjandussaates „Loetud ja kirjutatud“ Maarja Vainole antud intervjuus rõõmustas autor olulise tunnustuse üle, öeldes, et see teeb ka veidi kohmetuks, kuna tegemst on tema arvates tõesti suure auhinnaga. „Mul on tõesti väga hea meel, et komisjon otsustas selle minu raamatule anda. Nominatsioonid on juba suur asi. Üldiselt katsun igal aastal enam-vähem kõik nomineeritud raamatud läbi lugeda,“ ütles Friedenthal.

„Puntki ümber“ on Friendenthali neljas romaan, mis jutustab väga suures plaanis loo koju tagasipöördumisest. Autor rõhutab siiski, et olulised on mitu raamatut läbivat teemat, tuues võrdluseks sümfoonia, kus mõte tuleb välja eri teemade kooskõlas, nii et ühte ei saa teisele eelistada. Pikemat artiklit Friedenthali kirjutamisstiilist ja romaani sünniloost saab lugeda Eesti Rahvusringhäälingu portaalist.

Sihtkapitali põhižürii koosseisu kuulusid Katrin Laur (esimees), Saara Liis Jõerand, Igor Kotjuh, Indrek Ojam ja Katrin Raid.

 

Hourglass

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand