Külalisloengud semiootika osakonnas 3. ja 4. detsembril: Paul Cobley (Middlesex University) „Semiotics and Close Reading“ ja Pauline Delahaye (Sorbonne) „Signs for saying it. A semiotics study of animals' complex emotions“

Järgmine nädal toob semiootika osakonda seoses kolme doktoritöö kaitsmisega mitmeid väliskülalisi.

3. detsembril kell 10.15 (Jakobi 2 – 306) peab Paul Cobley (Ühendkuningriik) külalisloengu teemal „Semiotics and Close Reading“.

Paul Cobley on tuntud nii mitmekülgsete huvidega semiootiku kui ka narratoloogina. Ta on keeleteaduse ja meediauuringute professor Middlesexi ülikoolis Londonis ja Rahvusvahelise Semiootika Assotsiatsiooni president. Paul Cobley tuntuimad teosed on: „Cultural Implications of Biosemiotics“ (2016), „Narrative“ (2001, uus väljaanne 2013), „The American Thriller: Generic Innovation and Social Change in the 1970s“ (2000), „Introducing Semiotics“ (1997; eesti keeles 2002).

…………

4. detsembril kell 10.15 (Jakobi 2 – 305) peab Pauline Delahaye (Prantsusmaa) külalisloengu teemal „Signs for saying it. A semiotics study of animals' complex emotions“

Loengus tutvustatakse zoosemiootilist mudelit loomade emotsioonide uurimiseks. Selle käigus juhitakse tähelepanu antud teemaga seotud metodoloogiatele ja eetilistele probleemidele – emotsiooni mõiste piiritlemine; vajadus läheneda küsimusele arvestades nii semiootilisi kui ka bioloogilisi, etoloogilisi ja neuroteaduslikke aspekte; debatt emotsioonide, keele ja kognitsiooni võimalikkuse üle teistel loomadel.

Pauline Delahaye on õppejõud Sorbonne’i ülikoolis Prantsusmaal. Tal on doktorikraad keeleteaduses ning tema teadustöö jääb peamiselt biosemiootika ja zoosemiootika valda. Pauline Delahaye on Société Française de Zoosémiotique (Prantsuse Zoosemiootika Selts) liige ja kuulub  l’Harmattan Editions zoosemiootika sektsiooni toimetuskolleegiumisse.

Kõik huvilised on oodatud tööde kaitsmisi ja loenguid kuulama!

Lisainfo: tartusemiotics@ut.ee