Kristjan Laasiku külalisloengud 3. ja 5. oktoobril

Filosoofia osakonda külastab dotsent Kristjan Laasik (Shandongi ülikool), kes peab siin kaks ettekannet ning juhendab doktoranti.

Teisipäeval, 3. oktoobril algusega kl 18.15 ettekanne Analüütilise filosoofia seminari raames ruumis 322 "Fenomenoloogilisi refleksioone instinktide üle"

Püüan vastata seoses Edmund Husserli hilisfilosoofia instinktikäsitlusega tõusetuvatele küsimustele, tuginedes mõningatele Husserli varasematele mõttekäikudele ja tekstilõikudele hiljuti avaldatud käsikirjades.

Neljapäeval, 5. oktoobril algusega 16.15 ettekanne osakonna kollokviumi raames ruumis 337 „Phenomenal Intentionality: Husserlian Reflections“. Ettekanne on inglise keeles.

In their recent paper, Andrew Bailey and Bradley Richards criticize Terence Horgan's and John Tienson's arguments in support of phenomenal intentionality. I use Husserlian ideas to counter Bailey and Richards' criticisms.

Kuna üritusi toetab Keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool, siis ootame doktorante kindlasti ettekandeid kuulama.

Kristjan Laasik omandas Tartu Ülikoolis bakalaureuse- ja magistrikraadi filosoofias, seejärel Miami Ülikoolis PhD filosoofias (2011). Alates 2013. aastast on ta töötanud lektori ja dotsendina Shandongi Ülikoolis Hiinas. Tegeleb vaimu- ja tajufilosoofiaga, teisalt aga ka fenomenoloogiaga Edmund Husserli traditsioonis. On nendel teemadel avaldanud mitmeid artikleid, nt. ajakirjades Phenomenology and the Cognitive Sciences ja European Journal of Philosophy.

Ürituse toimumist toetab Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA, finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!