Kolmepäevasel konverentsil on vaatluse all emotsioonide olemus

Homme algab Tartus rahvusvaheline interdistsiplinaarne konverents "Emotions: Rationality, Morality and Social Understanding". Tartu Ülikooli eetikakeskuse, filosoofia- ja semiootika instituudi ning Eesti-uuringute Tippkeskuse korraldatav emotsioonide olemusele keskenduv konverents toimub 7.-9. septembrini.

Image
Naerunägu ja nuttev nägu kõrvuti

Tartu Ülikooli teoreetilise filosoofia teadur Vivian Puusepp arvab, et just emotsioonid annavad elule värvi ja mõtte. „Inimestena oleme emotsionaalsed olendid. Patoloogiliste juhtumite puhul – kui emotsioonid on häiritud või sootuks ära kaovad – ei suuda inimene enam elus toime tulla, “ põhjendab Puusepp emotsioonide olulisust inimelus.

Emotsioonid on valdkond, kus lõikuvad erinevate teadusalade huvid ja uurimisküsimused. Näiteks tegelevad emotsioonidega nii filosoofid, psühholoogid kui ka keeleteadlased. Konverentsil vaadeldaksegi emotsioone lähtuvalt nendest erinevatest vaatenurkadest ning uuritakse nende seoseid ratsionaalsuse, moraali ja sotsiaalse mõistmisega.

Konverentsil astuvad üles mitmed tunnustatud filosoofid nagu Kristján Kristjánsson (University of Birmingham), Gregory Currie (University of York), Mikko Salmela (University of Helsinki), Carolyn Price (The Open University, UK) jpt.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli eetikakeskus, Tartu Ülikooli filosoofia- ja semiootika instituut ning Eesti-uuringute Tippkeskus (CEES). Konverentsi toetavad Haridus- ja Teadusministeerium (IUT20-5) ja (Euroopa Liit) Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus).

Konverentsi programm ja registreerimine http://www.flfi.ut.ee/en/conference-emotions

Konverentsi töökeel on inglise keel.

 

Lisainfo:

prof Margit Sutrop
Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professor
margit.sutrop [ät] ut.ee

 
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!

Muzayin Nazaruddin kaitseb doktoritööd „Semiotics of Natural Disasters: the Entanglements of Environmental and Cultural Transformations“

16. detsembril kell 10.15 kaitseb Muzayin Nazaruddin semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Natural Disasters: the Entanglements of Environmental and Cultural Transformations” („Looduskatastroofide semiootika: keskkonna- ja kultuurimuutuste läbipõimumine”).

Martin Oja kaitseb doktoritööd „Semiotics of Multimodal Conflict: Modes, Modalities and Audio-Visual Incongruence in Feature Film“

16. detsembril kell 14.15 kaitseb Martin Oja semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Multimodal Conflict: Modes, Modalities and Audio-Visual Incongruence in Feature Film” („Multimodaalse konflikti semiootika: moodused, modaalsused ning auditiivse-visuaalse vastuolu mängufilmis”).
Mustvalge foto üksikust mehest, istumas trepil, pea maas

Ruth Rebecca Tietjen peab ettekande eksistentsiaalsest, sotsiaalsest ja poliitilisest üksindusest