Autor:
Hanna-Annika Kuulmets

Kandideerimine filosoofia ning semiootika ja kultuuriteooria eestikeelsetele õppekavadele kestab 28. juunini

28. juunini saab kandideerida filosoofia ja semiootika instituudi eestikeelsetele õppekavadele: 

  • semiootika ja kultuuriteooria bakalaureuse- ja magistriõpe 
  • filosoofia bakalaureuseõpe.

Avalduste esitamine bakalaureuseõppesse algab 12. juunil ning magistirõppesse on juba avatud.

Filosoofia bakalaureuseõppes on ühendatud süstemaatiline ja ajalooline filosoofia, mis tagab sulle tervikliku vaate nii mineviku- kui ka tänapäevafilosoofiale ning arendab kriitilise mõtlemise, analüüsi- ja argumenteerimisoskusi. Neid ülekantavaid oskusi rakendades suudavad meie vilistlased lahendada ka kõiki selliseid probleeme ja küsimusi, mille olemasolust me isegi veel ei tea.

Kandideerimiseks on vajalik kas eesti keele, eesti keele teise keelena või matemaatika (kitsas, lai) riigieksami tulemus. Arvesse läheb parima tulemusega eksam. Lisaks tuleb sooritada erialakatse. Rohkem infot kandideerimise, erialakatse ja õppekava kohta leiab SIIT.

Semiootika ja kultuuriteooria bakalaureuseõpe annab sulle tugeva humanitaarse alushariduse. Sa omandad analüüsioskused ning teadmised kommunikatsioonist ja tähendusloomest kultuuris, ühiskonnas ja eluslooduses. Seoste nägemise ja analüüsimise oskust, kriitikameelt ja kohanemisvõimet saad edaspidi rakendada oma valitud eluvaldkonnas.

Kandideerimiseks tuleb esitada eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami tulemus ning sooritada erialakatse. Rohkem infot kandideerimise, erialakatse ja õppekava kohta leiab SIIT.

Semiootika ja kultuuriteooria magistriõppes omandad sa oskuse näha kultuuri, ühiskonda ja elusloodust tähendusvõrgustikena. Semiootik oskab märgata ja sõnastada asjade mõtet, seda sobival kujul edasi anda ning luua teooria ja rakenduste, suure pildi ja tähenduslike detailide vahel seoseid. Eestikeelne õpe ühes maailma parimas semiootikakeskuses kulgeb kõrvuti välisüliõpilastega ja sessioonõppena.
Kandideerimiseks peab olema bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase. Avaldusele tuleb lisada ka motivatsioonikiri ning seejärel sooritada vestluse vormis erialakatse. Rohkem infot kandideerimise, erialakatse ja õppekava kohta leiab SIIT.

Soovitame jälgida ka meie Facebooki lehekülgi, kust leiab kõige värskema info osakondade, tudengite ja õppejõudude tegemistest.

Peatse kohtumiseni!

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Tartu Ülikooli peahoone

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse

The Juri Lotman scholarship

The Juri Lotman scholarship